BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA SPOR VE EGZERSİZ ÇALIŞTAYI BAŞLADI

BURSA'DA SPOR VE EGZERSİZ ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından "Bursa'da Spor ve Egzersiz Çalıştayı" Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'in katılımıyla online olarak başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeleri, BTSO ve çeşitli spor dernek ve federasyonlarının katıldığı çalıştay 21-22 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacak.

Bursa'nın olimpiyatlara aday sporcu sayısını arttırmak, sporla ilgili geleceği şekillendirmek, sorunlara ortak akılla çözümler sunmak amacıyla düzenlenen çalıştayda konuşan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Sporun giderek ne kadar önemli olduğu konusunda toplum olarak son yıllarda daha da bilinçlenmeye başladık. Çoğu ailemiz aktif olarak sporun bir dalıyla uğraşmasa da, gözlemlediğimiz kadarıyla, çocuklarını bilinçli bir şekilde sporun bir dalına yönlendiriyorlar." şeklinde konuştu.

Spor; özünde sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonudur.

Sporun özünde sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonu olduğunu söyleyen Dülger, "Eğitim sürecinde de öğrencilerimize kazandırmayı hedeflediğimiz çalışma prensipleri; spor yapmanın beraberinde getirdiği disiplinli çalışmanın getirilerinden  faydalanmaktadır. Hedefe odaklanma ve gayretli çalışma, elbette başarıyı sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

22-01-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.