BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA TEKNOLOJİNİN GELECEĞİ KONFERANSI 'YAPAY ZEKA' ANA TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA'DA TEKNOLOJİNİN GELECEĞİ KONFERANSI 'YAPAY ZEKA' ANA TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Teknolojinin gelişmesiyle değişen dünyayı ve insanlara etkilerinin değerlendirildiği Teknolojinin Geleceği Konferansı "Yapay Zeka" ana temasıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 

Türkiye Cumhuriyeti Dijital Dönüşüm Ofisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi işbirliğinde düzenlenen konferansa Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, akademisyenler ve çok sayıda öğretmen katıldı. 

Sunum, panel ve atölye çalışmalarının yapıldığı konferansın açılışında Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, teknolojinin gelişmesi ve yapay zeka hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. 

Yapay zeka ana temasıyla düzenlenen konferansta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, yapay zekanın önemi ve teknolojinin gelişim süreci hakkında bilgi verdi ve öğretmenlerin teknolojinin gelişimindeki önemine vurgu yaptı. 

Çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve iş dünyasında alanında uzman isimlerin bir araya gelerek birikimlerini paylaştığı ve bu yıl ilk kez düzenlenen konferansta, teknolojinin gelişmesiyle değişen dünya ve insanlara etkileri değerlendirildi.

 

19-02-202419-02-202419-02-2024

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.