BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA 'TELAFİDE BEN DE VARIM' ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

BURSA'DA 'TELAFİDE BEN DE VARIM' ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen ve yaz dönemini kapsayan "Telafide Ben de Varım" programı tüm yurtta olduğu gibi Bursa'da da tüm hızıyla devam ediyor. Okullarda farklı alanlarda düzenlenen etkinliklerde yer alan katılımcılar keyifli vakit geçirirken öğrenme ve kendini geliştirme imkânına sahip oluyor. 

Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik programlar ile desteklemek amacıyla hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı yaz dönemi boyunca tüm yurtta uygulanacak.   

"Telafide Ben de Varım" Programı öğrenci, öğretmen ve veli olmak üzere üç alt programdan oluşuyor. Öğrenci, öğretmen ve veli programları kapsamında çeşitli temalar üzerinden hazırlanan faaliyet ve etkinliklere https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor. 

"Telafide Ben de Varım'' öğrenci programı içeriğinde neler var? 

Öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırılması ve yeteneklerinin sergilenmesine imkân verilmesi, özgüven ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan programla; evrensel, millî, manevi ve kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve bu değerlerin yeni nesillere aktarımını sağlamak, öğrencilerde gönüllülük bilincini özendirmek, doğa ve çevre bilinci vb. konularda farkındalık oluşturmak hedefleniyor. Öğrenciler için 4 tema üzerine kurulan program kapsamında akademik, sosyal duygusal, fiziksel gelişim ve özel eğitim alanlarında eğitim faaliyetleri ve etkinlikler yer alıyor. 

"Telafide Ben de Varım'' veli programı içeriğinde neler var? 

Programın veliler için hazırlanan kısmında ise velilere ilgi alanlarına yönelik beceriler kazandırmak, çocukları ile etkili ve verimli zaman geçirmelerini sağlamak, okul aile etkileşimini ve iletişimini artırmak, çocukların bilişsel, sosyal duygusal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayat boyu öğrenme ilkesi doğrultusunda bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif eğitim faaliyetleri yer alıyor. 

"Telafide Ben de Varım'' öğretmen programı içeriğinde neler var? 

Akademik gelişim, sosyal duygusal gelişim ve fiziksel gelişim olmak üzere 3 tema üzerine kurgulanan öğretmen programında, öğretmen ve okul yöneticilerinin sürekli mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif eğitim faaliyetleri bulunuyor. 

5 Temmuz 2021 tarihinden itibaren başlayan "Telafide Ben de Varım" Programı 31 Ağustos 2021 tarihine kadar ülke genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim kurumlarında devam edecek. Bu tarihler arasında ülke genelinde öğrenci, öğretmen ve veliler kendilerine özel hazırlanacak programdan istemeleri halinde gönüllülük esasına göre yararlanabiliyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.