BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA, TÜBİTAK BÖLGE SERGİLERİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ

BURSA'DA, TÜBİTAK BÖLGE SERGİLERİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRETMENLERE BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ

TÜBİTAK 2204 A-B-C araştırma projeleri yarışmalarına katılan ve bölge sergisinde derece alan projeler için düzenlenen belge töreni Havva Aslanoba MTAL Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Mahmut Karakaya'nın katılımıyla gerçekleştirilen belge törenine son üç yılda TÜBİTAK bölge sergisinde derece almış öğretmenler katıldı.  

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK 2204 A-B-C araştırma projeleri yarışmalarına katılan ve bölge sergisinde derece almış öğretmenlere teşekkür etmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla belge töreni düzenlendi. Başarılı öğretmenler belgelerini İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Mahmut Karakaya'nın elinden aldı.   

Lise ve ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl TÜBİTAK 2204 A-B-C Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenleniyor. 

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarında Bölge sergisine davet edilen 100 proje içerisinde 12 alanda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülleri veriliyor. Bölge sergisinde birincilik ödülü alan projeler Türkiye finallerine katılmaya hak kazanıyor.

17-06-202217-06-202217-06-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.