BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA, ÜLKE GENELİ ORTAK SINAV UYGULAMASI TAMAMLANDI

BURSA'DA, ÜLKE GENELİ ORTAK SINAV UYGULAMASI TAMAMLANDI

Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği ile okul öncesinden 12. sınıfa kadar okullarda ölçme değerlendirme uygulamalarına ilişkin yeni esaslar getirildi. Bu kapsamda, ortaokul ve liselerde, "ülke genelinde", "il ve ilçe genelinde" ve "okul genelinde" olmak üzere 3 farklı ortak yazılı sınavlar gerçekleştirilecek.

Yönetmelik kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların Türkçe ve matematik dersleri ile lise 9. sınıfların Türk dili ve edebiyatı ve matematik derslerinin ikinci yazılı sınavlarını, "ülke genelinde ortak yazılı sınav" olarak yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Ülke Geneli 1. Dönem 2. Ortak Yazılı Sınavı" Bursa'da 6. sınıf kademesinde 49.113 öğrencinin katılımı ile 26 Aralık 2023 tarihinde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Türkçe ve matematik derslerinden yapılan sınavlar Bursa'da sabah ve öğle gruplarında uygulandı.

Bursa'da 9. Sınıflar için Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinin 'Ülke Geneli 1. Dönem 2. Ortak Yazılı Sınavı' ise 27 Aralık 2023 tarihinde 45. 786 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.