BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNDE 'OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM PROJESİ' HAYATA GEÇİRİLİYOR

BURSA'DA ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNDE 'OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM PROJESİ' HAYATA GEÇİRİLİYOR

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirilen "Okul Temelli Mesleki Gelişim Projesi" açılış programı Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde gerçekleştirildi. 

Açılış programına katılan Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Çepni, İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Bursa İl MEM Şube Müdürü Bülent Altıntaş "Okul Temelli Mesleki Gelişim Projesi" kapsamında BUÜ Eğitim Fakültesinde eğitimlere devam öğretmenleri sınıflarında ziyaret etti. 

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, "Öğretmen arkadaşlarımız, bu eğitimlere her hangi bir beklentileri olmadan, mesleki sorumluluk çerçevesinde kendilerini geliştirmek için katılıyorlar. Bu konuda dert edinmenin eğitime duyulan saygı ve sorumluluk olduğuna inanıyorum. Okul temelli mesleki gelişim projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitimlere katılan öğretmenlerimizi kutluyorum." dedi.    

Gür: "Öğrenme yaşam boyu devam eden ve tükenmeyen bir süreçtir"

Okul Temelli Mesleki Gelişim Projesi kapsamında BUÜ Eğitim Fakültesinde eğitimlere devam öğretmenleri yalnız bırakmayan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür; "Proje kapsamında, üniversitemizin akademik kadrosu ile Millî Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesinde görev yapan, alanında uzmanlaşmış eğitimcilerimiz tarafından sunulan eğitimler aracılığıyla öğretmenlerimizin ve kurumlarımızın önceliklerine uygun olarak mesleki çalışmalar sürdürülecek. Öğretmenlerimizin gelişimi için hazırlanan bireysel katılıma açık bu eğitimlerin yanı sıra okullarımızın istekleri doğrultusunda özel olarak oluşturulan programlarla da kurumlarımıza özel eğitimler verilmesi planlanıyor. Öğrenme yaşam boyu devam eden ve tükenmeyen bir süreçtir. Bu nedenle Okul Temelli Mesleki Gelişim Programı ile öğretmenlerimiz, ihtiyaç duyduğu eğitimleri kendileri belirleyecek ve kendi okullarında, alanında uzman kişilerden bu eğitimi alma şansına kavuşacaklar. Öğretmenlerimizin istifadesine sunulan bu çalışmanın Bursa'mıza hayırlı olmasını temenni ediyor, Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz olmak üzere projede emeği geçenlere şükranlarımız sunuyorum." 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Şubesinin yürüttüğü proje ile gelecek nesillerin şekillenmesinde büyük önem taşıyan öğretmenleri; küresel düzeyde öğretmenlik yetkinlikleriyle buluşturmak, yenilikçi bilgiler ile donatılmalarını sağlamak, yurt dışındaki gelişmeleri takip edebilmeleri, yeni yöntemlerle tanışabilmeleri ve kendilerini alanlarında geliştirebilmeleri hedefleniyor. 

Proje kapsamında yılsonuna kadar 2 bin öğretmene eğitim verilecek

Yılsonuna kadar yaklaşık 2 bin öğretmene farklı başlıklarda eğitimler sunulması planlanan projeyle, kısa dönemli seminer ve atölye çalışmalarının yanı sıra yeni mesleki gelişim eğitim içerikleri ile farklı modüllerden oluşan eğitimler tasarlanması planlanıyor. İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmenlere açılacak olan tüm eğitimler, bireylerin özel katılımlarına açık olacak şekilde web sayfası ve web tabanlı veri toplama sistemi aracılığıyla duyuruya çıkarılacak. Öğretmenler hazırlanan web sayfasında yer alan online kayıt sistemi üzerinden istedikleri eğitimlere kayıt yaptırabilecekler. Gelen talepler doğrultusunda eğitimlerin planlanmasının yanında öğretmenlerin istekleri doğrultusunda yeni eğitim başlıkları da belirlenebilecek.

 

26-10-202226-10-202226-10-202226-10-202226-10-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.