BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DAN AĞRI'YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

BURSA'DAN AĞRI'YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu, Kardeş Okul Projesi kapsamında, kış mevsiminin sert geçtiği Ağrı'daki köylerde eğitim gören öğrencilere yardım sağlamak için çalışma başlattı.

Öğretmen, öğrenci ve velilerin de desteğiyle çok sayıda bot, mont, oyuncak, kırtasiye malzemesi ile yazıcı ve projeksiyon makinesi, kargo ile Ağrı'daki Dönerdere Köyü İlkokuluna gönderildi.

Bursa'dan gönderilen yardımlar, kurulan kardeşlik köprüleriyle öğrenciler arasındaki bağı daha da güçlendirdi.

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Faruk Tekin, "Dönerdere bizim uzak köylerimizden bir tanesi.  Bursa Nesrin Fuat Bursalı İlkokulumuzdan, öğretmen ve öğrencilerin, buradaki en uzak köylerden birine yardım göndermesi beni çok etkiledi. Kışlık, bot, mont ve kırtasiye malzemelerinden tutun da bir öğrencinin ihtiyacı olan her şeyi, oradaki kardeşleri göndermişler. Gönderilen yardımları köy çocuklarına dağıttık, hiç görmeden kendileriyle gönül bağı kuran arkadaşlarından gelen mektupları da teslim ettik." dedi.

Bursalı öğrencilerin hiç görmedikleri kardeşlerine yazdıkları mektuplar ve gönderdikleri malzemelerle çok anlamlı bir yardımlaşmaya  imza attıklarını belirten Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise "Çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve velilerimizi böylesine güzel bir davranıştan ötürü yürekten kutluyorum. Kalpleri sevgi ve kardeşlikle dolu  öğrencilerimizin  bu güzel çalışması bizlere de gurur ve mutluluk yaşattı. Öğrencilerimiz Ağrı'daki kardeşleriyle  güçlü bir kardeşlik köprüsü kurdular " dedi.

Bursa'dan gönderilen giysilerini ve oyuncaklarını alan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

09-11-201909-11-201909-11-201909-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.