BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DAN İKİ ÖĞRETMENE 'eTwinning 2021 TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLÜ'

BURSA'DAN İKİ ÖĞRETMENE 'eTwinning 2021 TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLÜ'

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Bücük, eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, UDS yetkilileri ve akademisyenlerin katılımı ile Antalya gerçekleştirilen 12. eTwinning Ulusal Konferansı ödül töreninde Türkiye Özel Ödüllerini almaya hak kazanan öğretmenlere ödülleri takdim edildi.

eTwinning projeleri kapsamında kurucu olarak yaptıkları çalışmalarda başarı göstererek Türkiye Özel Ödülüne hak kazanan Bursa'dan iki öğretmen, başarılarını ulusal boyuta taşıdı. 

eTwinning 2021 Türkiye Özel Ödülü "Meslek Liseleri" kategorisinde 1.'lik ödülünü almaya hak kazanan Bursa Şehit Emre Karaaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Eda Acar, kurucu olduğu "Career Clubs" isimli projede; proje ortağı olduğu aynı okul öğretmeni Seniha Güler ile birlikte farklı ülkelerde aynı ya da benzer mesleki alanlarda eğitim gören öğrencilerin mesleki eğitimleri, atölye çalışmaları, akademik imkânları gibi çeşitli yönlerde sahip oldukları yetkinliklerini birbirleriyle paylaşarak kendilerini geliştirmelerini amaçlıyor. Proje ile öğrenciler dünyanın her yerinden meslek lisesi öğrencileriyle tanışarak alanlarını birbirine tanıtabilecek, böylece birbirlerinin mesleklerinden yararlanarak kendilerini geliştirebilecekler.

"Engelsiz eTwinning" kategorisinde 1.'lik ödülünü almaya hak kazanan Bursa İnönü Ortaokulu öğretmeni Melek Er ise kuruculuğunu yaptığı "Hayatın İçinde Özelim" isimli projesi ile özel gereksinimli öğrencilerin toplumsal uyum, bağımsız yaşam, öz bakım ve iletişim becerilerini geliştirmek için gerçek yaşam öğrenme ortamlarına adapte olmalarını hedefliyor. Proje ortakları arasında yer alan Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu Öğretmeni Sevgül Kiçir, Fatma Kurt ve Mukaddes Yıldız Akdemir, Meliha-Cemal Bağcı Ortaokulu Öğretmeni Özlem Yılmaz ve Şükrü Naili Paşa Ortaokulu Öğretmeni İsmail Er yer alıyor. Proje ile özel gereksinimli öğrencilerin farklılıklarının dikkate alınarak toplumun her noktasında aktif olarak hayata katılmaları ve çeşitli bilgi, beceri ve yeteneklerini sergileyebilecekleri ortamlar oluşturulması, toplum içinde mutlu ve aktif bireyler olarak yer almaları sağlamak hedefleniyor.

01-03-202201-03-202202-03-202202-03-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.