BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSAGAZ´DAN ÖZEL EĞİTİM SINIFI

Bursagaz, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde engelli çocuklar için 82 okulda özel eğitim sınıfı açtı.
BURSAGAZ´DAN ÖZEL EĞİTİM SINIFI

Bursagaz, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde engelli çocuklar için 82 okulda özel eğitim sınıfı açtı.

Bu hizmete alınan 21 sınıfın açılış töreni Hamitler Toki Şehit Jandarma Er Samet Akdeniz Ortaokulu’nda yapıldı. Törene, Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlukurt, Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Çerçi ve öğrenciler katıldı.

Özel eğitim sınıfları hakkında bilgi veren Mehmet Çerçi, “100 Okulda 100 Özel Eğitim Sınıfı’ projesi kapsamında özel sınıf açmaya devam ettiklerini belirtti. Çerçi, “Çocuklarımız özel sınıflarda özel eğitim görsünler isterdik. Onlara pozitif ayrımcılık yaptık bu anlamda. Bu gün açacağımız 21 sınıfla birlikte 82 sınıfa ulaştık. Seneye de 18 sınıf açıp 100’e tamamlayacağız.” dedi.

Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola ise Bursagaz olarak bu tür faaliyetleri içinde bizzat yer alarak sonuna kadar desteklediklerini ifade etti. Tola, “Topluma örnek olunmasını istiyoruz. Bursa’da bizim gibi çok fazla şirket var. Dolayısıyla her şirket, bir eksiğin ucundan tuttuğunda toplum olarak çok daha iyi bir noktaya geleceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

Bursagaz’ın eğitime verdiği desteğin takdire şayan olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Bursagaz özel eğitime verdiği hizmetlerle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor ve hizmetlerinin devamını diliyoruz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlukurt, özel eğitim sınıflarının yenilenmesi konusunda Bursagaz’ın çalışmalarını takip ettiklerini ve destek verdiklerini belirterek, “Bursagaz ailesi bizim yetişemediğimiz yerde eğitime destek veriyor, eksikleri tamamlıyor. Oldukça duyarlı işlerin yapıldığı bir gündeyiz. Biliyorsunuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak geçiyor, bu sınıfların açılması o günün kutlaması gibi oldu. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Özel eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal her sıkıntının aynı zamanda bir fırsat olduğunu söyledi. Bursagaz’ın çalışmasını takdirle karşıladığını vurgulayan Kartal, şunları kaydetti: “Bu alanda bir sıkıntımız var. Almanya’nın bu konuda çok iyi olduğunu biliyorum. Dolayısıyla keşke Bursagaz örnek bir Özel Eğitim Okulu yapsa ve yönetse. Bunu Almanya ile entegre edilerek, gerekirse öğretmenlerin gidip geldiği bir yapı ile yönetilse iyi olur. Özel öğrencilerimize bu güzel sınıfların kazandırılmasında emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi’ye teşekkür plaketi verdi. Program sonunda öğrencilere protokol tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.