BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'NIN DÖNER SERMAYE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

BURSA'NIN DÖNER SERMAYE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

Bursa'da bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okulların döner sermaye çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Recep Altın'ın başkanlığında Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıda; 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde döner sermaye çalışmalarının niteliğinin artırılması, daha fazla öğrencinin döner sermaye çalışmasında yer alması, öğrencilerin gerçek üretim ortamlarında tecrübe kazanması konuları görüşüldü.

Öğrencilerimize uygulamalı eğitim imkânı veren ve onlara sektörün istediği becerilerin kazandırılması ve kalıcı kılınmasında önemli bir yer tutan döner sermaye işletmelerindeki üretimin artırılması için; mevcut uygulama yapısının tüm boyutlarıyla değerlendirildiğini ifade eden Recep Altın "Bu kapsamda hazine kesintisinin yüzde 15'den yüzde 1'e düşürülmesi üretim kapasitesinin artmasına çok önemli katkıda bulundu. 2019'u, üretimde 2018'e göre yaklaşık yüzde 40'lık bir artış ile kapadık." dedi. Döner sermaye kapsamında Türkiye'nin dört bir yanındaki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında üretilen ürünlerin kataloğuna erişim için bir web portalı oluşturulduğunu ifade eden Altın, "http://mtedose.meb.gov.tr adresinden erişime açılan portal, herkese açık yapısıyla ürünlerimizin hızlı erişilebilir bir yapıya kavuşmasını da sağladı" dedi. 

Okul müdürleri ve döner sermaye saymanlarının mevcut işleyişle ilgili görüş ve önerilerini paylaştıkları toplantıya Ders Aletleri Yapım Merkezi Müdür Yardımcısı Kudret Özdemir'in sunumuyla tamamlandı.

16-01-202016-01-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.