BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'NIN GURUR TABLOSU

BURSA'NIN GURUR TABLOSU

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Bursa'da ilk 1000 e giren ve Liselere Geçiş  (LGS) Sınavı'nda tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan alan öğrencilere yönelik düzenlenen ödül törenine katıldı. 

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS)Bursa'da ilk 1000 e giren ve Liselere Geçiş  (LGS) Sınavı'nda tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan alan öğrencilere yönelik ödül töreni düzenlendi. Atatürk Kongre Kültür Merkezindeki törene, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. YKS'de ilk 10'a giren 5 öğrenci Cumhuriyet altını, ilk 100'e giren 24 öğrenci yarım altın, ilk 500'e giren 65 öğrenci çeyrek altın ve ilk 1000'e giren 65 öğrenci de gram altınla ödüllendirildi. LGS Sınavı'nda 500 tam puan alan 21 öğrenci de yarım altınla ödüllendirildi.

Hayatın sınavdan ibaret olmadığını hatırlatan Başkan Aktaş, gençlerin daha fazla sosyal olması, toplumla daha fazla hemhal olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. İyi liselere, iyi üniversitelere yerleşen ve ilk 1000'e giren gençlere çok güzel ve güçlü bir ülkede yaşadıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, "Bizim yüksek teknolojili ve katma değerli işler yapmamız gerekiyor. Bizim yeni icatlar yapmamız gerekiyor. Şimdi bilgi dağarcığınızı, bilgi ve becerileri arttırmanın tam zamanı. Güzel üniversitelerde eğitim göreceksiniz ama radarlarınızı açık tutun. Sizin için saçını süpürge etmiş, dualarıyla size destek olmuş anne ve babanızı da unutmayın. Ayrıca büyüdüğünüz şehrinizi de unutmayın. Bilgi, beceri ve heyecanınızı bir gün şehriniz ve çevreniz için de değerlendirmelisiniz. Tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Sizlere emek veren anne, baba ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, bir eğitimci olarak kazanılan tablodan dolayı büyük bir mutluluk hissettiğini söyledi. Bursa'nın öğretmenlerinin emek verip güzel insanlar yetiştirdiğini bir kez daha gördüğünü belirten Alireisoğlu, tüm gençleri tebrik ederek hayatlarında başarılar diledi. Bundan sonraki süreçte de gençlerin ailelerin yüzünü güldüreceğine inandığını ifade eden Alireisoğlu, "Aileleriniz, eğitim camiası adına ben, Bursa adına da Büyükşehir Belediye Başkanı her zaman yanınızda olacaktır. Bu yüzden başarılı olacağınıza inanıyorum. Bugün Bursa'nın 38 bin öğrencisi mezun oldu. Bir kısmı üniversiteye, bir kısmı iş ortamına, bir kısmı hayata atılacak. Yaptığınız işi her zaman en iyi şekilde yapmaya çalışın. Tekrar hayatlarınız da başarılar diliyorum. Ailelere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

21-08-202321-08-202321-08-202321-08-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.