BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’YA YAP İŞLET DEVRET MODELİYLE İKİ OKUL KAZANDIRILACAK

Bursa’ya yap işlet devret modeliyle yaptırılacak iki lisenin protokolü Heykel Valilik Binasında imzalandı.
BURSA’YA YAP İŞLET DEVRET MODELİYLE İKİ OKUL KAZANDIRILACAK

Bursa’ya yap işlet devret modeliyle yaptırılacak iki lisenin protokolü Heykel Valilik Binasında imzalandı. Protokol imza törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve okulları yaptıracak olan yüklenici Osman Koçak katıldı.

Yap işlet devret modeliyle yaptırılacak okulların Bursa’da ve Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu, “Yasalarımızda yapılan değişikliklerle yap işlet devret modeliyle okul yapılabilmesine dair hükümler konuldu. Bu kapsamda yüklenici, Sırameşeler mahallesinde kendine ait 9 bin metrekare arsa üzerine her biri 24 derslikli olmak üzere iki okul binası yapacak. Lise olarak kullanmayı düşündüğümüz okullar protokolümüz gereği 18 ayda bitirilecek. Bu okullara 8 yıl boyunca aylık 100 bin TL olmak üzere toplam 9 milyon 600 bin TL ödenecek. 8 Yılın sonunda okul binalarımız arsaları da dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza devredilecek. Okullarımızın donatım malzemeleri, 8 yıl süreyle her türlü bakım ve onarımları yüklenici tarafından karşılanacak. Türkiye’de ve Bursa’da ilk kez yapılan bu uygulama ile kentimize iki okul kazandırılacak. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Okul protokolü, konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, yüklenici Koçak ve İl Milli Eğitim Müdürü Sarıkaya tarafından imzaladı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.