BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BUSKİ İLE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü arasında, “Enerji Verimliliği Projesi” kapsamında, “Teknik Destek ve İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol ile okullarda su kültürü bilincinin geliştirilmesine yönelik altyapı ve sistem uyumunun geliştirilmesi amaçlanıyor.
BUSKİ İLE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın imzaladığı protokol ile suyun yaşam için içerdiği önem ve suyun tasarruflu kullanımının hayatın devamlılığı noktasında öğrencilerdeki bilinç düzeyinin geliştirilmesini hedefliyor.

BUSKİ’nin kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle hizmetin en iyisini sunmanın gayretinde olduğunu dile getiren BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, gerçekleştirdikleri altyapı çalışmalarının yanı sıra, suyun tasarruflu kullanımına yönelik eğitim etkinlikleri düzenlediklerini de vurguladı.

Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’da BUSKİ’nin gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğini vurguladı.

BUSKİ ile imzaladıkları protokolün okullardaki su kullanımı bilincini daha da artıracağına inandıklarını belirten Sarıkaya, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İl Enerji Verimliği Birimi oluşturduk. Buradaki amacımız enerji kaynaklarının ve enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak üzere eğitim, etüt, ölçüm, izleme, planlama ve uygulama faaliyetleri gerçekleştirebilmektir. BUSKİ ile imzaladığımız protokolün okullarımızdaki su kültürü bilincinin gelişimine önemli düzeyde katkı sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Protokol kapsamında okullardaki su abone bilgileri ve aylık tüketim miktarlarını gösteren fatura ayrıntılarına yönelik hazırlanan, “enerji verimliliği yazılımı” ile elektronik sayaç ve uzaktan okuma sistemlerinin kurulumunu planlamak amacıyla İl Enerji Verimliliği Birimi ve BUSKİ temsilcilerinden oluşan uzman personel ortak çalışmalarda bulunacak.

07-04-201607-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.