BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN M.NEZİR GENCER İMAM HATİP ORTAOKULUNA BİLİŞİM ATÖLYESİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN M.NEZİR GENCER İMAM HATİP ORTAOKULUNA BİLİŞİM ATÖLYESİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından M.Nezir Gencer İmam Hatip Ortaokuluna kazandırılan Bilişim Atölyesi hizmete açıldı. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Altıntaş ve AK Parti İl Başkanvekili Kamil Bayramiç katıldı. 'Bilişim Atölyesi'nde eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen ve öğrencilerle sohbet eden protokol, öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Bursa'da çocukların ve gençlerin eğitim alanlarının iyileştirilmesine yönelik birçok çalışma yürüttüklerini ifade eden Alinur Aktaş, "Bilişim atölyeleri ile okullarımızın robotik kodlama ve yazılım başta olmak üzere teknoloji üretmelerini hedefliyoruz. İlkini M.Nezir Gencer İmam Hatip Ortaokulu'nda hizmete açtık. Yaklaşık 400 öğrencimiz yazılım ve kodlama dilini öğrenerek kendi projelerini üretecekler. Bu yıl 5 okulumuza bu atölyelerden kurmuş olacağız. Gelecek yıldan itibaren her yıl 10 okulumuza 'Bilişim Atölyesi' kuracağız. Geleceğimiz olan yavrularımızın teknolojiyle doğru manada tanışmaları için mücadele ediyoruz. Fiziki altyapıyı oluşturuyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olacağız. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

Katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Altıntaş, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. 

Okullarına ve öğretmenlerine kavuştuklarını için mutlu olduklarını dile getiren öğrenciler, 'Bilişim Atölyesi'ni okullarına kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Alinur Aktaş'a teşekkür etti.

06-09-202106-09-202106-09-202106-09-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.