BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKŞEHİRSPOR OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’NİN İKİNCİ DURAĞI İNEGÖL

BÜYÜKŞEHİRSPOR OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’NİN İKİNCİ DURAĞI İNEGÖL

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin ortaklaşa düzenlediği Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen İnegöl Sağlıklı Yaşam ve İlçe Şenliği,  İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve yüzlerce öğrencinin katıldığı bir törenle çocuklarla gençleri eğlenceli spor yarışmalarında bir araya getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Öncelikle etkinliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Bu yıl 216 bin gencimizin spor yapacağı Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’nin ilkini Nilüfer İlçemizde başlattık. Bugün de ikincisini İnegöl’de öğretmenlerimiz, velilerimiz ve 2 bin 500 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Bursa’nın her bir bölgesinde okul sporları etkinliklerini düzenleyerek çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerine büyük katkı sağlayan ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize de eğitim ve çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de geleceğin teminatı olan çocukları en iyi şartlarda eğitmek için spor etkinliklerine özel önem verdiklerini ve ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle hareket ettiklerini belirterek hedefimiz öğrencilerimizin başarılı olması ve onların başarısıyla Türkiye, Bursa ve İnegöl’ü layık olduğu yerlere getirmeleri. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İnegöl Belediyesi yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum dedi.

Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren ve hareketleriyle Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren Karizma Akrobasi Grubu da gösteri yaptı. Daha sonra başarılı olan öğrencilere madalyaları dağıtıltı, okullara da çeşitli spor malzemeleri verildi.

25-02-201625-02-201625-02-201625-02-2016

 

 

 

 


Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.