BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YIL DÖNÜMÜ

Bursa´da, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yılı törenlerle kutlandı.
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YIL DÖNÜMÜ

Bursa´da, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yılı törenlerle kutlandı. Törenler sabah saatlerinde Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra Tayyare Kültür Merkezi’nde devam eden programda Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirler ve tiyatro oyunları sahne aldı. Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenin sonunda Çanakkale zaferini resimlerine yansıtan öğrenciler ödüllerini Bursa Valisi Münir Karaloğlu´nun elinden aldı.

Hamitler Şehitliği ve Pınarbaşı şehitliği ziyareti ile devam eden törende Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Anı ve Sunum merkezi açılışı da yapıldı. Genel törenin dışında okullarda da birçok etkinlik gerçekleştirildi. Gün boyunca düzenlenen programlara öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra veliler de katıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.