BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre ile Dost Ol İyi Uygulama Ödülleri Yarışması Ödül Töreni

Çevre ile Dost Ol İyi Uygulama Ödülleri Yarışması Ödül Töreni

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin çevre alanında yapılan iyi uygulamaları ön plana çıkarmak ve çevresel farkındalığın artırılmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Çevre ile Dost Ol İyi Uygulama Ödülleri Yarışmasının kazananları belirlendi. Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve birçok çevre dostu projenin değerlendirildiği yarışmanın ödül töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışmanın seçici kurulunda Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Çevre Mühendisleri Odası Şube Başkanlığı temsilcileri yer aldı.

Yarışmaya katılan projelerde; özgün ve yaratıcı olması (%20), projenin katılımcı olması (%10), projenin topluma yararlılığı (%20), proje çıktılarının açıklığı (%20), projenin yaygınlaştırılabilirliği (%15) ve projenin sürdürülebilirliği (%15) kriterleri ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda, ödül almaya hak kazanan kurum ile kuruluşlar belirlendi.

Değerlenmeye göre, eğitim kurumları kategorisinde; Gemlik Hisar Anadolu Lisesi 'Atık Alüminyum Polietilen (Tetrapak) ve Pirina Kullanılarak Üretilen Polimer Kompozitlerin Mekanik Davranışlarının Belirlenmesi' projesi ile birinci oldu. İnegöl Çitli Nihat Korkmaz Ortaokulu 'Atık Ahşaptan Aksesuara Yolculuk' projesi ile ikinci olurken, Yenişehir Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Doğayı Koruyorum Atık Yağlardan Sabun Yapıyorum' projesi ile üçüncülük elde etti. Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi de 'Ekolojik Okul' projesi ile Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

09-06-202209-06-202209-06-202209-06-202209-06-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.