BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVRE OKURYAZARI YETİŞTİRME PROJESİ

ÇEVRE OKURYAZARI YETİŞTİRME PROJESİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, öğrencileri güncel çevre sorunları hakkında bilgilendirmek, sürdürülebilir üretim ve tüketim konularında bilinçlendirmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakmak amacıyla yapılan Çevre Okuryazarı Yetiştirme Projesi Çalıştayı'na akademisyenler, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, projenin 50 gönüllü ortaokulda beşinci sınıf öğrencileriyle birlikte başladığını, çevre konularında öğrencilere farkındalık kazandırmayı amaçladıklarını belirterek projeyi gelecek yıl tüm okullarda yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yaptığı açılış konuşmasında "Bütün derdimiz, heyecanımız ve ümidimiz daha güzel bir Bursa için"  diyerek Büyükşehir Belediyesi'nin çevre dostu bir belediye olduğunu belirtti. 

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut katılımcı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

19-10-202319-10-202319-10-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.