BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLAR BURSA’NIN DEĞERLERİYLE BÜYÜYECEK

Anaokulu öğrencilerinin milli, kültürel ve manevi değerlerimizle büyümesini hedefleyen “Bursa’da Değerlerimle Büyüyorum” projesi başladı..
ÇOCUKLAR BURSA’NIN DEĞERLERİYLE BÜYÜYECEK

Anaokulu öğrencilerinin milli, kültürel ve manevi değerlerimizle büyümesini hedefleyen “Bursa’da Değerlerimle Büyüyorum” projesi başladı..

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, projenin amacının öğrencilerin, anaokulu döneminden itibaren evrensel-milli ve manevi değerlerine sahip çıkarken özgüven kazanabilecekleri, duygularını özgürce ifade edebilecekleri ortamlar oluşturmak olduğunu kaydetti.

Sarıkaya, proje kapsamında Bursa’da yaşatılan meslekler, Bursa’da tarih, yöresel giysiler, yiyecek-içecekler, Bursa’da yetişen değerli şahsiyetler, Bursa’da yetişen ve üretilen ürünler, Bursa’da turizm ve müzeler, medreseler, hanlar, tarihi köyler, doğal güzellikler v.b., kısaca Bursa’nın zengin güzellik ve özelliklerini tanıtmak olduğunu söyledi.

Öğrencilerle beraber velilerin de etkinliklere katılmasını hedeflediklerinin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, projeyle velilerin de Bursa’nın tarihi değerlerini çocuklarla beraber öğrenip yaşayacaklarını; projenin, velilerin eğitim sürecine katılmasına da katkı sağlayacağını belirtti.

Üç yıl sürecek proje boyunca eğitim yöneticilerinin de gerçekleştirilecek gezi ve diğer etkinliklere katılacaklarını belirten Sarıkaya, kendisinin de bu etkinliklere katılıp Bursa’nın değerlerini öğrencilerle birlikte yaşamak istediğini sözlerine ekledi.

Bursa’daki tüm okul öncesi öğrencilerini kapsayan proje ile gezi, uygulama, etkinlikler, araştırma, inceleme, drama yöntemleri İle veli-eğitimci İşbirliği İçerisinde Bursa’nın değerlerinin tanıtılması amaçlanıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.