BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP OKUMA PROJESİ (ÇİKOP) ÇALIŞTAYI YAPILDI

ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP OKUMA PROJESİ (ÇİKOP) ÇALIŞTAYI YAPILDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda Çocuklar İçin Kitap Okuma Projesi (ÇİKOP) çalıştayı gerçekleştirildi.

 

Çalıştaya İl Millî Eğitim Müdürlüğü idarecileri, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, yayınevlerinin yetkilileri ve öğretmenler katıldı.

 

"Çocuklar İçin Kitap Okuma Projesi" (ÇİKOP) ile öğretmenlerin, çocukları nitelikli çocuk edebiyatı eserleri ile buluşturmaları ve bu eserlerle ilgili yapabilecekleri etkileşimli okumalar, soru-cevaplar, eserlerin değerlendirilmesi, eserler ile öğretim programlarında yer alan kazanımlara yönelik çalışmaların yapılması, yazarlarının tanıtılması, okumaya yönelik motivasyonu geliştiren etkinliklerin yapılması, olumlu tutum kazanmaya yönelik etkinliklerin tasarlanması, kitaplarda yer alan görsellerin incelenmesi ve bunların tartışılması amaçlanıyor.

 

Proje 4 farklı yayınevi, Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden 7 akademisyen, 2 uzman eğitmen desteği ve 100 katılımcı sınıf öğretmenimiz ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimince yürütülüyor.

 

Ayrıca ÇİKOP çalıştayına gelen tüm öğretmen ve akademisyenler çay-kahve kupalarını da yanlarında getirerek SIFIR ATIĞA destek oldu.

06-06-202206-06-202206-06-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.