BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DANİMARKA’DA YAŞAYAN TÜRK ÖĞRENCİLERBURSA’YI ZİYARET ETTİ

Danimarka’da yaşayan gurbetçi ailelerin çocuklarından oluşan öğrenciler Yurtdışı Türkleri Projesi kapsamında Bursa’ya geldi.
DANİMARKA’DA YAŞAYAN TÜRK ÖĞRENCİLERBURSA’YI ZİYARET ETTİ

 

Danimarka’da yaşayan gurbetçi ailelerin çocuklarından oluşan öğrenciler Yurtdışı Türkleri Projesi kapsamında Bursa’ya geldi. Proje kapsamında köklerine önemli bir ziyaret gerçekleştiren öğrenciler,  kendi kültürlerini ve değerlerini yerinde görüyorlar.

 

Danimarka’da eğitim öğretim veren Mina Hindholm Efterskole ve İskadinavya İmam Hatip Liselerinden gelen öğrenciler tarihimizi ve kültürümüzü öğrenmek üzere Türkiye’ye geldi. Yurtdışı Türkleri Projesi kapsamında, Okul Müdürleri Ahmet İlhan Deniz ve M.Cabir Yıldız başkanlığında ülkemize gelen yaklaşık 60 kişilik kafile Bursa’ya geldi. Danimarka’nın ilk resmi yatılı okulunun öğrencileri Bursa’da eğitim veren kurumlarının yanı sıra kentin tarihi bölgelerine de ziyaretlerde bulunacaklar. Program kapsamında Misafir okullar ile İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında kardeş okul protokolü de imzalanacak. Kafileye Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Din Öğretiminden sorumlu Şube Müdürü Mehmet Arı eşlik ediyor. İstanbul, Yalova, Bursa ve Çanakkale illerini kapsayan ziyarette gurbetçi öğrenciler bir hafta süreyle bu kentlerin tarihi ve kültürel yerlerini gezerek kökleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatını bulacak.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.