BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEMİRTAŞPAŞA İLKOKULU YENİLENİYOR

Demirtaşpaşa İlkokulu ve Anaokulu´nun yenilenmesiyle ilgili protokol Demirtaşpaşa İlkokulu’nda imzalandı.
DEMİRTAŞPAŞA İLKOKULU YENİLENİYOR

Demirtaşpaşa İlkokulu ve Anaokulu´nun yenilenmesiyle ilgili protokol Demirtaşpaşa İlkokulu’nda imzalandı. Protokol imza törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Hayırsever İşadamı Erhan Nasyalçın katıldı.

Bursa´da eğitim yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya eğitimde yeni bir protokol imza törenini daha Demirtaşpaşa İlkokulu ve Anaokulu yapımı için gerçekleştirdi. Törende konuşan Vali Karaloğlu: “ Bursa’mızın tarihi mahallelerinde, tarihi okullarımızın dönüşmesi konusunda Büyükşehirin çalışmaları devam ediyor. Bu mahallelerimizde en büyük sorun arsa. Bakın bu okulumuz 1968 yılında yenilenmiş ve o yıllarda mahallenin nüfusu günümüze 50 kat büyüyerek gelmiş. Çok şükür devletimizin imkânları eskisine göre çok daha iyi durumda. Bursa’da hayırsever vatandaşlarımız da bu işe gönül vermiş durumda. Yine Büyükşehir Belediyemiz de bu konulara desteği ile örnek teşkil ediyor. Özellikle bu tarihi mahallelerimizin yenilenmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.  Büyükşehirin konuya dâhil olmasıyla bu tarihi mahallelerde arsa tahsisi işimiz kolaylaşıyor. Sadece arsa tahsisiyle de kalmayıp, hayırseveri de temin ediyor. Bugün de Erhan Nasyalçın Bey, mahallemizde Büyükşehir Belediyemizin temizleyip kamulaştırdığı arsa üzerinde, Ernas Nakliyat olarak Demirtaşpaşa İlkokulu’nu yenilemiş olacaklar. Ben hem Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hem de hayırsever işadamımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Protokol imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe: “Sayın Valimizin önderliğinde, bu güzel günde, benim ve babamın okuduğu Demirtaşpaşa İlkokulu’nun, tarihi mimarisine uygun olarak yenileneceği protokol töreninde bulunmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek istiyorum. Ben Demirtaşpaşa Mahallemizin hayırsever iş adamı Sayın Erhan Nasyalçın Bey’e de teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Doğup, büyüdüğü ve eğitim gördüğü okulu yeniden canlandırıp, hayata kazandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten hayırsever iş adamı Erhan Nasyalçın da; kendisine bu imkânı sağlayan Vali Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’ye teşekkürlerini iletti. 

   

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.