BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖNEM SONU MESAJI

DÖNEM SONU MESAJI

Yoğun geçen bir dönemin ardından ikinci döneme hazırlıkların yapılacağı, çocuklarımızın dinlenerek, yenilenerek, tekrar istek ve özlemle okullarına başlayacağı, aileleriyle keyifli zamanlar geçireceği iki haftalık tatil sürecine 17 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlıyoruz.

Her geçen gün teknoloji ve sanayide göstermiş olduğu başarısıyla yukarı yönde ivme gösteren kadim şehir Bursa'mızda 1.897 okulda 586 bin 993 öğrencimiz ve 39.870 öğretmenimizle büyük bir aileyi temsil etmekteyiz. Bu nedenle attığımız her adımda şehrimizin sorumluluğunu taşımaktayız.

Ülkemizin 2023 hedefleri arasında stratejik bir öneme sahip olan yerli otomobilimize Bursa olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mesleki eğitimde gösterdiğimiz başarının yerli otomobilimizin üretiminde yer alacak kalifiye teknik elemanları yetiştirmekle taçlandırılmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Değerli öğretmenlerimiz ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle birlikte ülkemize ve şehrimize layık olmak için daha fazla gayret ve istekle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet adını almak istidadını kazanmamıştır. Ona alelâde bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır" sözüne nail olan değerli meslektaşlarım, rol model ve kanaat önderleri olarak hiç şüphesiz çocuklarımızın üzerindeki emeğiniz büyük. Yapmış olduğunuz özverili çalışmalar ve göstermiş olduğunuz  gayretlerden  dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Çocuklarını gözünden sakınan kıymetli velilerim, evlatlarınızı büyütüp yetiştirmek ve okutmak için verdiğiniz gayret takdire şayandır. Bugün alınan karneler, öğretmenlerimizin bir dönem boyunca çocuklarımızla ilgili oluşan kanaatlerinden ibarettir. Karneleri, bir başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak görmeyelim. Çocuklarımızın göstereceği her türlü başarıda yanlarında yer alarak, güven ve inançla desteklerinizi esirgemeyeceğinize inancım tam. Tatil sürecinde çocuklarınızla vakit geçirmeye özen gösterin. Zira gelecekte hem sizin hem de çocuklarınızın hatırasında kalacak en önemli günler, bu günler olacaktır.

Sevgili Öğrencilerim,

Ülkemizin geleceğine yön verecek olan sizlersiniz.  Milli ve manevi değerlerine bağlı olmak, araştırmak, sorgulamak, zamanı yaşarken gelecekteki yeniliklere uyum sağlayabilmek sizleri daima bir adım öteye taşıyacaktır. Kendiniz için yaptığınız her doğru eylem zamanla ülkemizin geleceğine katkı sunacaktır. Yoğun geçen bir dönemin ardından nefesleneceğiniz tatilinizi sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmenizi umut ediyor, azim ve kararlılıkla derslerinizdeki eksiklerinizi gidermiş ve yeni döneme hazır bir şekilde gelmeniz temennisiyle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle, Bursa eğitimi için bir dönem boyunca özverili ve fedakârca yürüttükleri çalışmalarından dolayı kıymetli öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyor,  öğrencilerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum. 

 

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.