BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖRT BECERİDE TÜRKÇE DİL SINAVI

DÖRT BECERİDE TÜRKÇE DİL SINAVI

Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı, Türkçenin korunması ve geliştirilmesi amacıyla öğrencilerin ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerindeki öğretim süreçleri boyunca kazandıkları dört temel dil becerisindeki (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) yeterliklerinin ölçülmesine yönelik yapılan bir izleme sınavıdır. Uygulama, uluslararası standartlarda tasarlanan dil laboratuvarlarında ve e-Sınav salonlarında tümüyle elektronik ortamda, öğrenci adına tanımlanmış bilgisayarlarda gerçekleştirilmektedir. Sınav sonunda elde edilecek verilerin Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı müfredatlarına, öğretmen yeterliklerine ve ders materyallerine yönelik bulgularla bu alanda etkili politika önerilerinin geliştirilmesine rehberlik etmesi beklenmektedir.

Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı 2024 Uygulaması Bursa'da 17 okulumuzun katılımı ile 6-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Bursa e-Sınav Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.