BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜLGER ÖĞRENCİLERİN MANGALA HEYECANINA ORTAK OLDU

DÜLGER ÖĞRENCİLERİN MANGALA HEYECANINA ORTAK OLDU

Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) kapsamında düzenlenen Büyükşehir Mangala Şenliği Merinos AKKM Zeki Müren Salonu'nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Mangala Şenliği'ne 17 ilçedeki 90 okuldan 2, 3 ve 4. sınıflarda öğrenim gören ve kategorilerinde ilk dört dereceyi elde eden 200'e yakın öğrenci ve öğretmen katıldı. 

Şube Müdürü Nevzat Gültekin ile birlikte etkinlik alanını ziyaret eden ve öğrencilerin heyecanına ortak olan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Sporun bir yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Spor etkinlikleri çocukların bedensel, zihinsel ve ahlaki açıdan gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Bunun yanında kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar ve kabiliyetleri ortaya çıkıyor. Sağlıklı, idealist, sporcu bir nesil yetiştirilmesini amaçlıyoruz." dedi.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan eğitimde işbirliği protokolü kapsamında Büyükşehir okul spor etkinlikleri adı altında yapılan bu etkinliklere 17 ilçeden toplamda 230 ilkokul katılım gösterdi. Bu etkinliklerde öncelikle öğrenciler okul içinde etkinlikler yapıp ardından ilçe ve il turnuvası şeklinde toplamda 3 aşamalı bir etkinlik yaptı. 17 ilçeden 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin katılımları ile yapılan bu turnuvalarda öğrencilerin hem sosyal, hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunulması öngörülüyor. Yapılan bu etkinliklere toplamda 22 bin civarında öğrenci katıldı.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile sporu tabana yaymak, istisnasız her çocuğu oyun/fiziki etkinlik ve sporla buluşturmak, çocukları yarıştırmaktan ziyade onların spor ile dolu bir gün geçirmelerini sağlamak hedefleniyor. Protokol ile ayrıca çocukların birbirleri ile iletişim kurmalarını, problem çözme becerilerini, baskı altında karar verme, sorumluluk alma, nesne kontrolü ve alan farkındalığı gibi özelliklerini geliştirebilmek onların sosyal hayatın bir parçaları olduklarını hissettirmek amaçlanıyor. 

06-02-202006-02-202006-02-202006-02-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.