BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA DESTEK NOKTALARININ TANITIMI YAPILDI

EBA DESTEK NOKTALARININ TANITIMI YAPILDI

Eğitimin uzaktan yapıldığı salgın süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için yurt genelindeki okul ve kurumlarda EBA Destek Noktası alanları oluşturuldu. 

EBA Destek Noktaları Tanıtım Programı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla canlı bağlantılarla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.  Eş zamanlı tanıtım kapsamında Bursa'da da Demirtaş İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bir program düzenlendi.  Programa katılan ve Bakan Selçuk'u öğrencilerle birlikte izleyen Dülger, öğrencilerin EBA Destek Noktasındaki ders heyecanına ortak oldu. 

EBA Destek Noktalarından bilgisayar ve interneti olmayan, uzaktan eğitim erişimine imkânı bulunmayan öğrenciler yaralanacak. Öğrenciler gruplar halinde ve dönüşümlü olarak bu merkezlerden faydalanacak. İlköğretim, ortaöğretim, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri ve bazı kütüphaneler de bu hizmeti öğrencilere sunacak. Öğrenciler bu konuda kendi okullarından destek alabilecek. EBA Destek Noktalarında hijyen şartları sağlaması konusunda hassasiyet gösterilecek. Temas edilen yerler kullanımdan önce ve sonrasında dezenfekte edilecek. Uygun kıyafetli teknik bir öğretmen öğrencilere yardımcı olacak. Aynı anda belirli sayıda öğrenci bu hizmetten yararlanacak. Öğrenciler kendilerine en yakın EBA Destek Noktasını uzaktanegitim.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek. Bursa'da an itibarıyla 110 EBA destek noktasında hizmet veriliyor. Bu sayının artırılması yönünde çalışmalar devam ediyor. 

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.