BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA MESLEKİ EĞİTİM TV BURSA'YA EMANET

EBA MESLEKİ EĞİTİM TV BURSA'YA EMANET

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Dairesi Başkanı Mehmet Salih CANBAL ve Şube Müdürü Hüseyin Şentürk; uzaktan eğitim kapsamında yürütülen EBA TV ? Mesleki Eğitim çalışmalarını incelemek, konuyla ilgili sektör temsilcileriyle görüşmek ve meslek liselerinde tüm sınıflar düzeyinde 5 Ekim'de başlatılan yüz yüze eğitim faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Bursa'ya geldi.

Bursa programı Coşkunöz Eğitim Vakfı'nda başlayan Canbal, burada İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş ve Vakıf Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu ile uzaktan eğitim sürecine ilişkin istişarelerde bulundu.

Mehmet Salih Canbal, programı içinde; Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tüm mesleki ve teknik okulların müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantıya başkanlık etti. Toplantıda okul müdürlerine seslenen Canbal, içinde olduğumuz süreç içinde meslek liselerinin "kara gün dostu" olduklarını gösterdiklerini ifade ederek "Meslek liseleri; salgın sürecinde gönüllükle yer aldıkları tüm üretim aşamalarıyla 'Üreten Türkiye'nin gücünü hissettirmişlerdir. Öğretmenlerimiz; bu çalışmaların yanında öğrencilerimizin mesleki eğitime erişimlerini kolaylaştırmak adına yine gönüllülük ve büyük biz özveriyle EBA TV Mesleki Eğitim çalışmalarında görev alarak önemli bir destek sağlamışlardır. Bursa Mesleki Eğitimi ve öğretmenlerimiz, bu çerçevede ciddi bir sorumluluk üstlenerek Mart ayından beri gelen süreç içinde yaz demeden tatil dinlemeden, 7 alan için tüm meslek derslerinin çekim ve yayınında destek vermişler, bu desteklerine başlamış olan eğitim-öğretim dönemi içinde de özveriyle devam etmektedirler." dedi.

EBA TV çalışmalarının, yenilenen öğretim programlarını esas alacak bir yapı içinde devam ettirileceğini belirten Canbal, "Meslek lisesi 9. sınıflarında okutulacak meslek derslerine ait video çekimlerinin tamamını Bursa'da gerçekleştireceğiz. Bu hususta verdikleri destek için başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger olmak üzere ekibine ve hassaten öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum." dedi. Toplantı içinde; yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin süreç hakkında da bilgi veren Canbal, okul müdürlerinin sürece dair sorularını yanıtlayarak görüşlerini aldı.

Canbal ve Şentürk; EBA TV Mesleki Eğitim çalışmalarının yürütüldüğü OİB MTAL, Görükle MTAL ve Ali Osman Sönmez MTAL'yi ziyaret ederek burada bulunan atölye ve laboratuvarları incelediler ve öğretmenler ile bir araya geldi.

38 alanda tüm meslek dersleri için EBA TV çekimleri Bursa'da yapılacak

Program içinde, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş'ın da katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıda; yenilenen çerçeve öğretim programlarına göre 9. Sınıflar için Bursa'da başlatılacak olan EBA TV çalışmalarının ayrıntıları ve planlama-uygulama süreci görüşüldü.

10-10-202010-10-202010-10-202010-10-202010-10-202010-10-202010-10-202010-10-202010-10-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.