BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM AİLESİNE 15 BİN YENİ ÖĞRETMEN KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi.   
EĞİTİM AİLESİNE 15 BİN YENİ ÖĞRETMEN KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen töreninde yaptığı konuşmada, öğretmen adaylarının atama heyecanını paylaştıkları bu anlamlı günde bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.  

Bilgisayarla yapılacak kura işlemi sonrasında 15 bin gencin öğretmenlik mesleğine ilk adımını atacağını belirten Erdoğan, "İnşallah her biriniz, Anadolu'nun dört bir köşesinde birer eğitim neferi olarak yerinizi alacak, aziz milletimize hizmetlerin en ulvisini sunacaksınız." ifadesini kullandı. Ataması gerçekleştirilecek her bir öğretmeni tebrik eden Erdoğan, öğretmenlik görevlerinin hayırlı olmasını diledi.  

Bugün ataması yapılacak 15 bin yeni öğretmenin de katılımıyla, eğitim öğretim ordusunun daha da güçleneceğine işaret eden Erdoğan, böylece, salgın sürecinde eğitim hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam ettirilmesi noktasında çok ciddi bir avantaj daha elde edileceğinin altını çizdi.

Haberin devamı için tıklayınız

31-01-202231-01-202231-01-202231-01-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.