BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. SALİH ÇEPNİ İLE 'YENİ NESİL SORULAR'

EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. SALİH ÇEPNİ İLE 'YENİ NESİL SORULAR'

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Çepni, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından düzenlenen "Yeni Nesil Sorular" adlı çevrim içi eğitimde idareci ve öğretmenlerle bir araya geldi.  

Çevrim içi eğitime MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa ÖDM İl Koordinatörü Şube Müdürü Mahmut Karakaya, ve Bursa Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip üyeleri katılım sağladı. Çevrim içi eğitim, Bursa'da görev yapan öğretmen ve soru yazarlarının yanı sıra diğer illerde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip üyelerinin de yer aldığı 130 katılımcıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasında Bursa ÖDM'nin gerçekleştirdiği çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'e ve İl Koordinatörü Mahmut Karakaya'ya Bursa ÖDM çatısı altında yürütülen işler ve soru yazarlarına verilen destek dolayısıyla teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 2018 yılından bu yana verdiği destekle Bakanlık ve il nezdinde yayımlanan binlerce soruya vesile olan Prof. Dr. Salih Çepni ve eğitim alan soru yazarlarına teşekkür etti.

Bursa ÖDM İl Koordinatörü Şube Müdürü Mahmut Karakaya, Bursa ÖDM'ye gerek bakanlığın gerek ilin verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prof. Dr. Salih Çepni, 2019 yılında uygulanan TIMSS sınavı sonuçlarını yorumlayarak, bu başarıda illerde kurulan Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin ve yayımlanan soruların rolünün altını çizdi. Çevrim içi eğitimde yaşam temelli öğrenme ve ölçme konularında öğretmenleri bilgilendiren Prof. Dr. Salih Çepni, eğitim sonunda öğretmenlerden gelen soruları yanıtladı. 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.