BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ DOĞU MARMARA BÖLGESİNDE SAHİPLERİNİ BULDU

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sahiplerini buldu.
EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ DOĞU MARMARA BÖLGESİNDE SAHİPLERİNİ BULDU

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sahiplerini buldu.

Osmangazi İlçesi BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, değişen ve gelişen dünya ile beraber eğitim anlayışının da değiştiğini, eğitimde bu değişimi yakalamak adına, Eğitimde erişilebilirlik, Eğitimde kalitenin arttırılması ve Kapasite kullanımının arttırılmasının Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncelikli staratejik hedefleri haline geldiğini söyledi. Bu kapsamda okullardaki eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetleri yeni stratejik hedeflere ve yenilikçi anlayışa göre uyarlamayı hedeflediklerini belirten Sarıkaya, okulları ve öğrencileri dinamik ve yenilikçi, sürdürülebilir bir eğitim anlayışı ile değişen dünya ile entegre etmeye çalıştıklarını söyleyerek ödül alan, almayan tüm ekiplere teşekkür etti. 

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdil yaptığı konuşmada, dünyadaki teknoloji, sosyal ve ekonomik yapıdaki değişimlerin eğitim kurumlarının da yenilenmesini, öğrenen ve değişimlere ayak uyduran kurumlar haline gelmelerini zorunlu hale getirdiğini belirtti. Bu bağlamda eğitim kurumlarının bilgi veren kurumlar olmalarının yanı sıra, bilgiyi üretip öğreten kurumlar haline gelmeleri ve eğitim öğretim alanındaki yenilikçi uygulamaları arttırarak uygulamaları gerektiğini söyledi.

Yenilikçilik ödülleri sürecinde iyileştirmeler yaptıklarını belirten MEB Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdil, kategorilerin yenilenerek yapılan ölçme işleminin geçerliliğini arttırdıklarını belirtti. Ülke genelinde 5 kategoride gerçekleştirilen proje yarışmasına bin 47 başvuru yapıldığını, Doğu Marmara Bölgesi’ni kapsayan ödül töreninde 5 projeye ödüllerinin verileceğini belirtti.

Vali Yardımcısı Yalçın Bulut da projeleriyle katkıda bulunan ekiplerini kutladı.

Konuşmalardan sonra ödül alan ekipler projelerini sinevizyon eşliğinde sundular. Ardından da ödül törenine geçildi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında Doğu Marmara Bölgesi’nde ödül alarak finale adını yazdıran projeler ve okullar şöyle sıralandı.

Sanatsal, Kültürel, Sportif ve Çevreci Faaliyetler Kategorisi:

      - Bilgi Mikrofonu - Bolu, Göynük Ortaokulu

       -Güneş Enerjisi Sistemi - Bursa, İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi

       -Yeşil Bahçe, Mutlu Öğrenciler  - Bursa, Nilüfer İMKB Fen Lisesi

Okul İdaresinin Geliştirilmesi Kategorisi:

      -Paydaşların Okul Yönetimine Katılımı - Eskişehir, Süleyman Havva Kamışlı İlkokulu

Serbest Kategori:

 

      -Gözetmen Sizsiniz – Bursa, Işıklar Askeri Hava Lisesi

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.