BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM YÖNETİCİLERİNİN HARMANCIK ÇIKARMASI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Harmancık’ta bir araya geldi.
EĞİTİM YÖNETİCİLERİNİN HARMANCIK ÇIKARMASI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Harmancık’ta bir araya geldi. Eğitim yöneticileriyle Bursa eğitimini değerlendiren Veli Sarıkaya, hedeflerinin kaliteli insan yetiştirmek olduğunu söyledi.

Harmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altınok tarafından yapılan sunumun ardından ilçedeki eğitim çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Veli Sarıkaya, “Harmancık İlçesini gerek Kaymakamlığı, gerek Belediyesi, gerekse diğer kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde görüyoruz. Bu da bizleri mutlu ediyor. Harmancık İlçesinde eğitime destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Gelişen Dünya ile birlikte Türkiye’de hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirten Veli Sarıkaya, Bursa eğitiminin daha üst noktaları taşınması adına kendilerinin de klasik, tecrübeye dayalı yönetim tarzını değil; bilimsel, sonuçları ölçülebilir çağdaş bir yönetim tarzını benimsediklerini söyledi.

Bilgi toplumlarının beklentisinin teknoloji ve bilim okur-yazarlığı olduğunu ifade eden Sarıkaya, “Bilginin, bilim ve teknolojinin bu kadar önem kazandığı günümüzde öğrenciyi destekleyecek, öğrenmeyi zevkli kılacak ortamlar oluşturmamız çok önemli. Okul ortamlarını cazip hale getirmeli, öğrencilerimizin okulları sevmesini sağlamalıyız. Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu FATİH projesinin bu konuda önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bursa eğitiminin geniş kapsamlı değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda okul dönüşümleri, yetiştirme kursları, okul inşaatları ve yönetici görevlendirmeleri gibi konular ön plana çıktı. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, toplantının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okulları ziyaret etti.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.