BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME YÖN VERENLER İÇİN ÖDÜL ZAMANI

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ´Onlar eğitime yön verdi. Şimdi ödül zamanı´ başlığı altında, 16 dalda gerçekleşecek olan, Bursa´da eğitime yön verenler ödül töreni hakkında bir bilgilendirme ve protokol imza törenine katıldı.
EĞİTİME YÖN VERENLER İÇİN ÖDÜL ZAMANI

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ´Onlar eğitime yön verdi. Şimdi ödül zamanı´ başlığı altında, 16 dalda gerçekleşecek olan, Bursa´da eğitime yön verenler ödül töreni hakkında bir bilgilendirme ve protokol imza törenine katıldı. Protokol imza törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Sönmez Medya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez katıldı.

Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sönmez Medya grubu arasında gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Vali Karaloğlu: "Değerli arkadaşlar, bugün önemli bir proje için bir araya geldik. Mecellede bir kural var. Marifet iltifata tabidir. Yani yapılan iyi bir iş, takdir edilirse güzellikler, başarılar artar. Başarıyı ödüllendirmek, başarıyı alkışlamak, başarıyı teşvik etmek, kaliteyi teşvik etmek noktasında çok başarılı olduğumuz söylenemez. Ülkemizin önemli şehirlerinden birisi olan Bursa, eğitimde konusunda da Türkiye´nin önemli merkezlerinden bir tanesidir. Bursa´da bir medya kuruluşunun, konusu sadece eğitim olan bir program yapıyor olması çok önemli bir konudur. Bu konunun ulusal kanallarda bile çok az örneği var." dedi.

ÖDÜL MOTİVASYONU ARTTIRIR

Sözlerine şöyle devam eden Vali Karaloğlu: "Şimdi buna yeni bir başarı ilave ediyoruz. Eğitime yön verenler ödülleri. 16 dalda, Bursa´da eğitime yön veren, eğitimin içinde olduğu, eğitimde başarılı olan eğitimcilere, eğitime destek olanlara ödül verilecek. Okulunda başarılı olmuş bir öğretmen arkadaşımız zaten başarılı, ona biz ödül versek de, vermesek de başarılı. Ama önemli olan, bizim onu görüp takdir etmemiz ve hayırseverlik noktasında toplumu yüreklendirebilmemiz. Bizim verdiğimiz ödül, onun için önemli. Belki verdiğimiz kişiden çok, bu konuda topluma bir ışık olmak, toplumu yönlendirmek bakımından önemli.  Ama bizim o arkadaşımızı ödüllendirmemiz, diğer öğretmen arkadaşlarımızı da motive edecek, onlarda sonraki yıllarda bu ödülü bizde alabiliriz şeklinde bir motivasyon sağlanmış olacak. Onun için bu ödülleri önemsiyoruz. Ödülleri düşünüp, tasarlayan Sönmez Medya Grubunu ayakta alkışlıyor ve teşekkür ediyorum. Program yapımcısı arkadaşımı da kutluyorum. İnşallah, kentteki eğitim kalitemizin artmasına bu ödüller vesile olur." dedi.

Eğitime desteklerinin, artarak devam edeceğini belirten Celal Sönmez, "Ülkemizin ve geleceğimizin yol haritasını Mark Twain´in bir sözü ile özetlemek istiyorum. ´Eğitimin yapamayacağı hiç bir şey yoktur; hiç bir şey onun ulaşamayacağı yerde değildir.´ Bu söz, eğitim camiamızın yaşama noktası olarak hayatımıza geçmiştir. Bugün burada olmamızın sebebi eğitimin yapamayacağı hiç bir şey yoktur sözünün bizim hayatımızdaki öneminden kaynaklanmaktadır. Sayın Valimize, bizlere yaptığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Sönmez Medya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez tarafından protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Bursa da eğitim neferlerinin ödüllendirilmesi süreci başlamış oldu.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.