BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMİN NABZI İNEGÖL’DE ATTI

17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Bursa eğitimi masaya yatırıldı.
EĞİTİMİN NABZI İNEGÖL’DE ATTI

17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Bursa eğitimi masaya yatırıldı. İnegöl Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda hedeflerinin öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, ülke olarak güçlü olmanın yolunun eğitimden geçtiğini söyledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, ilçedeki eğitim durumu hakkında bilgi verdi.

Bursa’nın başarı durumunun masaya yatırıldığı toplantıda 2014-2015 eğitim öğretim yılının geniş bir değerlendirilmesi yapıldı. Bu yıl yapılacak olan merkezi sistem sınavlarına hazırlık çalışmalarının da görüşüldüğü toplantıda ayrıca okul öncesi eğitim, AB projeleri, proje yarışmalarına katılımın artırılması, Bilim Şenliği, okul güvenliği, taşımalı eğitim gibi konular görüşüldü.

TEOG sınavlarında son viraja girildiğini belirten Veli Sarıkaya: “Bu ay sonunda gerçekleştirilecek TEOG sınavlarında öğrencilerimiz kendi okullarında normal sınavlarına girecekler. Bu sistemin asıl amacı, öğrencinin başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirlemektir.” dedi.  

Hedeflerinin öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu belirten Veli Sarıkaya, “Okullarda eğitim süresince gençlerin bir yandan hayata hazırlanırken bir yandan da araştıran, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen, bilimsel araştırma yapabilen, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde iyi yetişmelerini sağlamak hepimizin görevidir. Bu konuda da eğitimciler olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmalıyız.”dedi.

Güçlü olanın kazandığı bir Dünyada yaşandığını kaydeden Veli Sarıkaya: “Güçlü olmanın yolunun eğitimden geçtiğine inanıyorum. Bu nedenle eğitimde feda edilebilecek hiçbir ferdimiz yok. Bir yandan öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalışırken, diğer yandan bilginin, bilim ve teknolojinin bu kadar önem kazandığı günümüzde öğrenciyi destekleyecek, öğrenmeyi zevkli kılacak ortamlar da oluşturmamız çok önemli.” dedi.

  

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.