BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİ BAKANLIKTA TANITILDI

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİ BAKANLIKTA TANITILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Enerji Birimi tarafından okullardaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ve uygulamaya geçen “ Enerji Verimliliği” projesi Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök ve ilgili daire başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda tanıtıldı.

Aynı gün Bakanlık Merkez Teşkilatı´na bağlı Genel Müdürlük ve Daire başkanlığının katıldığı ikinci bir tanıtım toplantısı Bakanlık Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, proje ile enerji yoğunluğunu azaltmanın yanı sıra, kamu binaları ve tesisleri başta olmak üzere enerji verimliliğini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca okul/kurum binalarında yaşam standardı ve hizmet kalitesini artırarak, kişi başı veya metrekare başına düşen enerji tüketiminin azaltılmasını sağladıklarını, enerji verimliliğini artırmak üzere etüt ve verimlilik arttırıcı proje hazırlama, proje uygulama ve danışmanlık hizmetlerini yaptıklarını da dile getirdi.

20-04-201620-04-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.