BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİNE BURSAGAZ VE ENERVİS’TEN DESTEK

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİNE BURSAGAZ VE ENERVİS’TEN DESTEK

Okullardaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ” Enerji Verimliliği” protokolü İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursagaz ve Enervis’in işbirliği ile Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen bir törenle imzalandı.

“Enerji Verimliliği” projesi kapsamında okul ve kurumlarda mimari tasarım, mekanik tesisat gibi binanın enerji kullanımını ilgilendiren konularda bina projeleri incelenerek kurum enerji kimlik belgeleri hazırlanacak ve bina kontrol/denetim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Enerji ihtiyacının kojenerasyon sistemi ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanmasıyla il genelinde bina envanteri oluşturularak güncel verilerin tutulması aynı zamanda enerjinin uzaktan takip otomasyonun sağlanması hedefleniyor. Ayrıca okullarda enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yapılması planlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “ Enerji Verimliliği projesi ile ilimizdeki tüm okul ve kurumlarımızın altyapı ve kurum enerji bilgileri bir yazılım programı ile birleştirildi ve enerjide verimlilik yolunda ülke çapında örnek olabilecek bir çalışma yapıldı. Bu konudaki katkılarından dolayı Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola ve Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu’na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

08-03-201608-03-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.