BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ GEMLİK’TE DEVAM EDİYOR

FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ GEMLİK’TE DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri” Gemlik Atatürk Spor Salonunda yapıldı.

Etkinliklere 16 ilkokuldan yaklaşık 400 öğrenci spor yarışlarıyla, 2 bine yakın öğrenci de izleyici olarak katıldı. Halat Çekme, ip atlama, yağ satarım-bal satarım, mendil kapmaca, mini pentatlon yarışmaları yapıldı. Okullara spor malzemeleri ve yarışmalara katılan öğrencilere de madalyaları verildi. Karizma Basketbol Şov ekibi de etkinlikte gösteri yaptı.

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, “Öğrencileri akademik başarılarını spor alanında gösterdikleri başarı ile pekiştirdiler. Gemlik’ten olimpiyatlara, milli takımlara sporcu gönderecek düzeye geldik.” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Mehmet Duran ilçe okullarında 7 olan spor salonu sayısının da 9’a çıkacak olmasının gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Türkiye hedeflerine sizlerle ulaşacak. Geleceğimiz sizlersiniz, sizler bizim göz bebeğimizsiniz” dedi ve Gemlik’e bir spor salonu yapma sözü daha vererek, etkinliğin Bursa ve ilçelerinde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.