BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'GELECEĞİN YEŞİL TARIM GİRİŞİMCİLERİ' PROJESİ ÇOCUKLARI YENİDEN TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

'GELECEĞİN YEŞİL TARIM GİRİŞİMCİLERİ' PROJESİ ÇOCUKLARI YENİDEN TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Projeler Ekibi ve İnovasyon Merkezi işbirliği ile hazırlanan "Geleceğin Yeşil Tarım Girişimcileri" isimli Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA 220) Projesi, Türkiye genelinde bu alanda başvurusu kabul edilen 7 projeden biri olarak 250.000 Avro hibe desteği almaya hak kazandı. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatör olduğu ve Türkiye, Avusturya, Belçika, İspanya, Makedonya ve Polonya'dan çeşitli üniversite ve okulların birlikte çalışacağı proje kapsamında öğrencilerin sürdürülebilir tarım sistemleri ve biyo çeşitlilik konusunda bilgi, beceri ve anlayış kazanmaları hedefleniyor.

Sürdürülebilir tarım uygulamalarının 9-14 yaş ve üzeri ilk ve ortaokul öğrencilerine tanıtılması amaçlandığı proje kapsamında topraktan ve doğadan giderek uzaklaşan yeni neslin toprağa dokunmasını, sahip çıkmasını ve korumasını sağlamak; çocukları yeniden toprakla buluşturmak, sosyal ve ekonomik fayda yaratacak fırsatları yakalamaları yönünde eğitimler verilmesi planlanıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.