BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEMLİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları “Arapça Koro” kategorisinde Türkiye Birincisi oldu.
GEMLİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları “Arapça Koro” kategorisinde Türkiye Birincisi oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin koordinasyonunda yürütülen 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarının İmam Hatip Ortaokulları Türkiye Finalleri Kayseri’de gerçekleştirildi.

Arapça Çocuk Şarkıları kategorisinde Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi; il elemeleri için bir video, bölge elemeleri için ayrı bir video olmak üzere, “Videonu Çek Gönder” kuralı çerçevesinde yürütülen yarışmalara 81 ilden katlan 917 İmam Hatip Ortaokulu arasından Türkiye Birincisi olarak büyük bir başarı kazandı. 8 bin 67 öğrencinin bin 401 video ile katıldığı yarışmaya, Elif Kızıltop, Ömer Şap, Elif Pelin Temir, Yaren Bayrak, Gülsemin Bozkurt, İbrahim Emir Çelik, Nazar Yıldız, Ahmet Sait Atlı, İbrahim Enes Yıldırım,  Zelal Ekti, Rabia Taşkemer, Esma Tüfekçi, Rümeysa Kobal, Nazlı Topal ve Ali Can adlı öğrencilerden oluşan Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi korosu,  il ve bölge elemelerini birincilikle tamamlayan 10 okulla yarıştı.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nafız Yılmaz’ın yanısıra, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Mehmet Nezir Gül ve İhsan Erkul, birçok protokol üyesi, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetlilerin katıldığı görkemli ve heyecanlı geçen ödül töreninde Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın elinden ödüllerini aldılar.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.