BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜLLÜ ARAMA- KURTARMA ÖĞRETMENLERİNDEN 7 KM'LİK YÜRÜYÜŞ

GÖNÜLLÜ ARAMA- KURTARMA ÖĞRETMENLERİNDEN 7 KM'LİK  YÜRÜYÜŞ

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından imzalanarak hayata geçirilen  "Afet ve Acil Durum Eğitimi Hizmetlerine İlişkin İş Birliği Protokolü" ile üyelerinin tamamı Bursa il genelinde görevli gönüllü öğretmenlerin oluşturduğu arama kurtarma ekibi eğitimlerine devam ediyor.

Bursa'daki yaşanacak olası acil durumlarda arama, koruma, kurtarma ve tahliye faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) tarafından kurulan Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi hafta sonu yapılan yürüyüş ve eğitim faaliyetini tamamladı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, 22 personeliyle 4 Ekim Dünya Yürüyüş Gününde Nilüfer Gündoğdu-Deliktaş Mağarası arasındaki 7 km'lik parkuru yürüdü.

Deliktaş bölgesine ulaşan ekip, burada kampçılık ve dağcılık teknik bilgileri doğru çadır kurma ve kullanma, kampta kullanılan ocak çeşitleri,  malzeme bakımı, sırt çantası kullanım yöntemleri, dağdan iniş, yaralı kurtarmada kullanılan malzemelerin tanıtımı konularında eğitim aldı.

 

06-10-202006-10-202006-10-2020

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.