BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜRSU’DA EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEK

Gürsu´da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan fabrika binasının yerine hayırsever Nazım Lizor tarafından yapılacak olan 18 derslikli okulun protokolü imzalandı.
GÜRSU’DA EĞİTİME ÖNEMLİ DESTEK

Gürsu´da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan fabrika binasının yerine hayırsever Nazım Lizor tarafından yapılacak olan 18 derslikli okulun protokolü imzalandı. Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kahya ve Hayırsever İşadamı Nazım Lizor katıldı.

Protokol töreninde konuşan Vali Karaloğlu: "Yaklaşık 6 ay önce Gürsu´da, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte kentsel dönüşüm kapsamında yıktığımız fabrika binamızın arsası Büyükşehir Belediyemiz ile Gürsu Belediyemizin müşterek hissesi olan bir yer. Şimdi bu arsamıza Nazım Lizor Bey okul yaparak bağışlayacak. Hayırsever iş adamlarımızın katkıları Bursa´da devam ediyor ve bizleri son derece memnun ediyor. İnşallah bittiğinde 18 derslikli yeni bir okulu daha kazandırmış olacağız. Ben, Nazım Bey’e ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Gürsu´da ikinci okulunu yapmaya hazırlanan hayırsever Nazım Lizor´da yaptığı konuşmada: "Benim dedemde öğretmendi ve okul yaptırmak beni son derece mutlu ediyor. Kendi büyüdüğüm mahallede okul yaptırma fırsatı veren herkese çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Konuşmaların ardından imzalanan protokol ile ´Ulu Şehre´ kazandırılacak bir okul binası için daha ilk adım atılmış oldu.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.