BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN FIRÇALARINDAN 'TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ VE KARABAĞ ZAFERİ'

GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN FIRÇALARINDAN 'TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ VE KARABAĞ ZAFERİ'

Bursa'nın proje okullarından Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve Karabağ zaferini resmetti.

Resim Bölümünden 120 öğrenci, öğretmenleri Nagihan Ergiyen, Serap Çalkı Uçar, Elif Kocaağa Ataman, Serpil Türk, Gürcan Özdemir, Hilal Sakin ve Kubilay Uzar yönetimindeki proje kapsamında birer resim çizdi. Bu resimler arasından seçilen 55 eser düzenlenecek sergi ile vatandaşların beğenisine sunulacak.

Seçilen resimleri Tayyare Kültür Merkezi'nde sergileyeceklerini belirten Okul Müdürü Remzi Ayaz; "Kalemle, boyayla, fırçayla Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olalım istedik. Öğretmen arkadaşlarımız sürekli okula gelip giderek, öğrencilerimizle irtibata geçerek, onların çalışmalarını değerlendirerek bu anlamda önemli bir fedakârlık örneği gösterdiler. Güzel bir çalışmaya imza atan, bu konuda emek harcayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Tüm halkımızı sergimize bekliyoruz." dedi.

Okulun Resim Bölümü öğretmenlerinden Serap Çalkı Uçar, " Öğrencilerimiz kardeş ülke Azerbaycan'a destek olmak amacıyla duygularını resmettiler. Birlik ve beraberlik anlayışıyla çok güzel bir iş başardık. Kardeşlik, dostluk, birliktelik ruhunu yansıtan sergi oluşturduk. Dileğimiz Azerbaycanlı kardeşlerimizin de bu sergiyi görmesi." dedi. Uçar, bölüm olarak ulusal ve yerel yarışmalar da düzenlediklerini, farklı konularda resim sergisi çalışmalarının olduğunu ifade etti.

Okulun kendilerine resim konusunda çok güzel imkânlar sunduğunu belirten öğrenciler ise proje kapsamında öğretmenlerinin rehberliğinde önemli bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, resimlerini çizmeden önce çeşitli araştırmalar yaptıklarını, Azerbaycan kardeşliği ve Karabağ zaferini konu alan resimlerinde duygularını yansıtmaya çalıştıklarını ifade ettiler.   

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resimler Tayyare Kültür Merkezi'nde 28 Aralık'tan itibaren vatandaşların beğenisine sunulacak. Sergi iki hafta süreyle açık kalacak.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.