BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Yıldırım Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda halk eğitim merkezlerinde yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.
HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Yıldırım Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda halk eğitim merkezlerinde yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıya başkanlık eden İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bilici, hedeflerinin kaliteli eğitim vermek ve kaliteli insan yetiştirmek olduğunu söyledi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2014-2015 yılı çalışmalarının değerlendirildiği hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve işbirliği toplantısı Yıldırım Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici’nin başkanlığında yapılan çalışmaya il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri, halk eğitim merkezi, mesleki eğitim merkezi ve olgunlaşma enstitüsü müdürleri katıldı.

Hayat boyu eğitimin önemine dikkat çeken Mustafa Bilici: “Artık bütün Dünya eğitimin önemini biliyor. İnsan davranışlarını değiştirecek ve Dünyayı ileri götürebilecek tek şey eğitimdir. Her bireyin yaşam boyu eğitim almaya ihtiyacı var. Eğitimin, beşikten mezara kadar devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.”dedi.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan öğrenme şenliklerinin bu yıl da devam edeceğini belirten Mustafa Bilici: “Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu öğrenme şenlikleriyle öğrenmenin keyifli ve yararlı bir şey olduğunu halka bizzat anlatarak, öğrenen bireyden öğrenen topluma, oradan öğrenen şehre ulaşmayı hedefliyoruz.”dedi.

Hayat boyu öğrenme kapsamında yapılan çalışmaların geniş kapsamlı olarak değerlendirildiği toplantıda, ayrıca öğrenme şenlikleri, halk eğitim merkezlerinin çalışmaları ve yılsonu sergi programları da görüşüldü. 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.