BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAMİDİYE MTAL İÇİN ŞEHRİN GÜÇLERİ BİRLEŞTİRİLECEK

HAMİDİYE MTAL İÇİN ŞEHRİN GÜÇLERİ BİRLEŞTİRİLECEK

MEB-TOBB-TOBB ETÜ Protokolü kapsamında yer alan proje okullarından olan, tarihî Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu toplantısı; İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı içinde; Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkan Vekili Gökhan Onur tarafından, tarafların iş birliği ile okulun "dijital tarım için mükemmeliyet merkezi"ne dönüştürülmesi hedefi çerçevesinde hayata geçirilmesi planlanan çalışmaları içeren bir sunum yapıldı.

TOBB'un ve Bursa Ticaret Borsası'nın desteklerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in ziyaretinin ardından okulla ilgili yaşanan gelişmeleri aktardı. Sabahattin Dülger, "Okulumuz; Tarım, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ile Laboratuvar Hizmetleri alanlarında Mesleki Eğitim Ar-Ge Merkezleri arasına alındı ve hemen akabinde, bu kapsamda yapılacak proje çalışmalarına ilişkin raporlamalar tamamlanarak Bakanlığımıza sunuldu. Gücümüzü artıran bu gelişme, bizleri ziyadesiyle memnun etmiş, aynı zamanda üstümüze yeni bir misyon yüklemiştir. Yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin gayretleriyle bizlere duyulan bu güveni boşa çıkarmamak için çalışacağız. Tüm bu süreçler içinde sizlerin desteği bizi mutlu ediyor ve aynı zamanda güven veriyor. Heyecanınız, özveriniz, bizi daha da heyecanlandırıyor. Birlikte hayata geçireceğimiz çalışmalar ile toprağın "hayat veren" özelliğini sadece öğrencilerimize değil, tüm Bursa halkımıza hissettirmek itiyoruz. Okulumuzun, şehrimiz için "hayat" olacağına inanıyoruz." dedi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in ziyaretinin sahaya yansımalarının hızından ve etkisinden memnun olduklarını ifade ederek "Okulumuz için şehrimizin tüm güçlerini bir araya getirecek bir yapı oluşturuluyor. Bu kapsamda üniversite iş birliklerinin yanı sıra, yerel yönetim birimleri, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Tarım İl Müdürlüğü ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nı da içine alacak bir yapının kurulumu; hedeflediğimiz süreçleri hızlandıracak ve iş birliğimizin altyapısını güçlendirecektir." dedi. 

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş'ın Mesleki Eğitim Ar-Ge Merkezleri ile ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından; Tarım İl Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş., Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat ve Veterinerlik Fakülteleri, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yöneticilerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda; tüm kurumların, yetkinlik alanları dahilinde Hamidiye MTAL için destek sağlayacağı ve genel işleyişin etkili yönetimi için tüm kurumları içine alan bir komisyon oluşturulması görüşü benimsendi.

25-02-202125-02-202125-02-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.