BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HARMANCIKLI ÖĞRENCİLER SPOR ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Harmancık Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Okul Sporları Şenliği açılış Töreni Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Harmancık Kaymakamı Hakan Engin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, İl Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Şahin, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Kaya, misafirler, öğrenciler ve Harmancık halkının katılımıyla yapıldı.
HARMANCIKLI ÖĞRENCİLER SPOR ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Harmancık Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Okul Sporları Şenliği açılış Töreni Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Harmancık Kaymakamı Hakan Engin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, İl Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Şahin, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Kaya, misafirler, öğrenciler ve Harmancık halkının katılımıyla yapıldı.

 

Şenliğin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıl boyu sürecek sportif faaliyetlerde 200 bin öğrenciyi sportif faaliyetlere dahil etmeyi hedeflediklerini, en büyük proje ortaklarının ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçe okullarındaki ihtiyaçları karşılamayı görev kabul ettiklerini söyleyen Altepe, öğrencilerin spor yapabilmesi için okullara spor malzemeleri temin edeceklerini, gerçekleştirilecek şenliklerde öğrencilerle birlikte bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesinin eğitime yaptığı katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesiyle imzaladıkları protokolle öğrencilerin sporla buluşturulmasını ve okullardaki spor malzemesi eksiğini giderilmesini arzu ettiklerini belirten Bilici, öğrencilerin de bu faaliyetlere katılmasını beklediklerini söyledi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin bu yıl spor meşalesinin Bursa’nın en uzak ilçesinden gerçekleştirilen spor şenliği ile yakıldığını söyledi. Bursa’nın sporda marka kent olma hedefine yerel yönetimlerinin desteği ile yaklaştığını, spora yapılacak yatırımın gençliğe yapılacak en iyi yatırım olacağını belirtti.

 

Harmancık Kaymakamı Hakan Engin de ilçede gerçekleştirilen spor şenliği ve okullara yapılacak spor malzemesi desteğinden dolayı teşekkür ettiği konuşmasında öğrencilerin, gayretlerini arttırarak iyi bir eğitimle ülkeye faydalı olmayı hedeflemelerini istedi.

 

Konuşmalardan sonra şenliğin startı verildi. Öğrenciler iki takım halinde oluşturulan parkurda yarıştılar. Büyükşehir Belediyesi Bayan Basketbol Takımı mini bir gösteri yaptı. Bu arada protokol üyeleri basket potasına atış yaptılar. Harmancık’taki 7 okul ve bir spor kulübüne spor malzemeleri protokol tarafından teslim edildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.