BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAS ASANSÖR MTAL’NİN YENİ BİNASI AÇILDI

Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni binası törenle açıldı.
HAS ASANSÖR MTAL’NİN YENİ BİNASI AÇILDI

Eğitim kurumlarının hızla çoğaldığı ve eğitim faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiği Bursa´da, bugün yeni bir Meslek Lisesinin daha açılışı gerçekleştirildi. Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni binası törenle açıldı. Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Uygar Umut, Has Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Sebahaddin Şekerci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu: " Bugün Bursa’nın gurur günüdür. Daha önce eğitime önem veren Has Asansörün değerli yönetim kurulu başkanı Sebahaddin Şekerci kendi isimlerini taşıyan meslek lisemizin binasını yaptırdı. Sonraları mevcut okulumuz farklı ihtiyaçlar için düşünüldüğünden Has Asansörle bir protokol yapılarak bakanlık bütçemizden yaklaşık 6 Milyon 320 bin lira gibi bir meblağ harcanmış ve açılışını yaptığımız bu binaya mevcut teknik lisemiz ismiyle beraber taşınmıştır.” dedi.

2001 Yılından bu yana Bursa ve ilçelere devlet ve vatandaş katkısıyla 403 adet okul kazandırıldığını ifade eden Vali Karaloğlu, " Bursa, toplamda 90 milyar liraya yakın eğitimden pay almıştır ve almaya devam etmektedir. Bu gerçekten önemli bir rakamdır. Yapılan bu yatırımlarla Bursa’mızda ortaöğrenimde sınıf başına ortalama 27 öğrenci; ilk ve ortaokullarımızda sınıf başına ortalama 31 öğrenci; okul öncesinde de sınıf başına ortalama 22 öğrenci düşmektedir. Şu an hali hazırda yapımı devam eden okullarımız da hizmete girdiğinde inşallah sınıf başı ortalama 25 öğrenci hedefimizi tutturmuş olacağız" dedi.

DEVLETİMİZ SİZLER İÇİN ÇALIŞIYOR

Konuşmasında öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Vali Karaloğlu: "Devletimiz sizler için çalışıyor. Sizler okuyun, vatanınıza, sevdiklerinize, milletinize hizmet eden bir fert olun diye hiçbir harcamadan çekinmiyor. Yeter ki sizler okuyun. Elbette her biriniz üniversite kazanacaksınız diye bir durum yok. En azından okuduğunuz bu okuldan kalifiye birer eleman olarak mezun olacaksınız. Çünkü şu an sanayimizde gerçekten ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Emin olun ki meslek liselerimiz geleceğin vazgeçilmez okulları olacaktır" dedi ve yapımı tamamlanan okulda emeği geçen ve katkıları olan herkese teşekkür etti.

Törende konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu´da: "İnanıyorum ki Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri geleceğe ışık tutmada öncü olacaklar. Geleceğe birlik ve beraberlik içersinde hiç tereddüt etmeden yürüyün" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, kurdele kesimiyle ´Ulu Şehrin´ eğitim ordusuna eklenen okulda, Vali Karaloğlu, Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler incelemelerde bulundu. 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.