BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASTANE SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN TIP BAYRAMINA ÖZEL 'BENİM KAHRAMANIM' ADLI RESİM SERGİSİ

HASTANE SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN TIP BAYRAMINA ÖZEL 'BENİM KAHRAMANIM' ADLI RESİM SERGİSİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Yarınlara Işık Ol Projesi" kapsamında hastane sınıfında eğitim gören öğrenciler, 14 Mart Tıp Bayramı Gününe özel "Benim Kahramanım" adlı resim sergisi hazırladı.

Hastanede tedavi sürecindeyken eğitim öğretimlerine devam eden 3-18 yaş arası öğrencilerin, 14 Mart Tıp Bayramı Günü münasebetiyle kendilerini iyileştiren sağlık çalışanlarının portrelerini Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezinden görsel sanatlar öğretmeni desteğiyle profesyonel çizim tekniklerini kullanarak çizdikleri "Benim Kahramanım" adlı resim sergisinin açılışına Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Sevgi Harorlu, Bursa Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Emine Büküm ve hastane yönetimi ile öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sergi açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, "Hastanelerde çocuklarımızın eğitim alması son yıllarda tamamlanan önemli bir eksiklikti. Öğrencilerimizin eğitimlerinin her zaman ve şartlar ne olursa olsun tamamlaması bizlerin için çok önemli. Hastane sınıflarında eğitim gören öğrencilerimizin bu süreçlerinde sağlık çalışanlarımızın da eğitimin bir parçası olmaları ayrıca çok anlamlı ve değerli. Öğrencilerimiz 14 Mart Tıp Bayramına özel sağlık kahramanlarının resimlerini çizdiler. Doktorlarımızla beraber öğrencilerimizin çalışmalarını inceledik. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu vesileyle tüm doktorlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını da kutluyorum." dedi.

Yarınlara Işık Ol Projesi ile Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kamu hastanelerinde uzun süreli tedavi nedeniyle yatan çocukların eğitim şartlarının iyileştirilmesi, eğitim içeriklerinin geliştirilerek, hastane sınıfı öğretmenlerinin açılacak hizmet içi eğitimlerle yetiştirilmesi ve ailelerin eğitim düzeyi artırılarak çocukların psikososyal iyilik durumlarının yükseltilmesi amaçlanıyor.

Proje, Bursa'daki Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, SBÜ Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi ve Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesinde bulunan hastane sınıflarında uygulanıyor.

14-03-202414-03-202414-03-202414-03-202414-03-202414-03-2024

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.