BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAVVA ASLANOBA’NIN AŞÇILARINA SARIKAYA’DAN ALTIN

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen 13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivaline liselerarası kategorisinde katılarak 10 ödül alma başarısını gösteren Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret ettiler.
HAVVA ASLANOBA’NIN AŞÇILARINA SARIKAYA’DAN ALTIN

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen 13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali´ne liselerarası kategorisinde katılarak 10 ödül alma başarısını gösteren Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren, Müdür Yardımcısı Halis Korkmaz, Alan Şefi Fatma Korkut ve Alan Öğretmeni Yadigar Gülmen’in de katıldığı ziyarette, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen müsabakada alınan ödüllerin önemine değindi. Sarıkaya, öğrencilerin isimlerinin uluslararası litaratürde de yer alacağını, henüz okul çağlarında alınan böylesi bir başarının öğrencilerin mesleki kariyerinde ve CV’lerinde önemli bir yer tutacağını belirtti.  Her ülkenin yemek kültürünün ayrı özellikler gösterdiğini belirten Sarıkaya, yurt dışı gezilerinde su, meyve ve salatadan başka bir şey yiyemediğini, çevredeki Türk lokanta ve restoranlarını aradıklarını belirterek, kültürümüzün önemli bir parçası olan yöresel yemeklerimizi yaşatıp dünyaya tanıtmanın öğrencileri bekleyen bir ödev olduğunu da hatırlattı.

Havva Aslanoba MTAL Müdürü Nazım Hikmet Seren de yarışma hakkında bilgiler verdi. Uluslararası yarışmanın Dünya Şefler Birliği´nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde gerçekleştirildiğini; öğrencilerin ana yemek, tatlılar, sunum gibi bölümlerde yarıştıklarını; uluslararası gurmelerin de bulunduğu bir yarışmada çok sayıda öğrencinin başarı göstermesinden büyük onur duyduklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya 13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivalinde ödül alan öğrencilere altın hediye etti.

Yarışmaya Havva Aslanoba MTAL’nin yanısıra, Muradiye MTAL ve Celal Sönmez MTAL’de katılarak çeşitli ödüller alma başarısı gösterdiler.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.