BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'DEN BURSA'YA ZİYARET

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'DEN BURSA'YA ZİYARET

Bursa'ya ziyarette bulunan MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa'da bir dizi toplantı gerçekleştirdi. 

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, 2022-2023 Eğitim-öğretim yılı açılışı münasebeti ve bir takım programa katılmak üzere Bursa'yı ziyaret etti. Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilen toplantıda Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Bursa İl MEM idarecileriyle bir araya gelen Sabahattin Dülger, Daha sonra Bursa Olgunlaşma enstitüsünde Halk Eğitimi Merkezi Müdürleriyle bir araya geldi. 

Osmanlının dibacesi, kadim başkent Bursa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabahattin Dülger, büyük bir hızla gelişen ve değişen Dünyaya ayak uydurmanın kendini sürekli yenilemekten ve geliştirmekten geçtiğini, bunda da hayat boyu eğitimin önemli rolü olduğunu söyledi. 

Hayat boyu öğrenme kurumlarını toplumun kendisini geliştirmesi ve potansiyeli ortaya çıkarmak adına önemli bir fırsat olarak gördüğünü belirten Sabahattin Dülger, "Millî Eğitim Bakanlığı olarak sadece eğitim çağı nüfusuna eğitim hizmeti sunmuyoruz. Türkiye'nin dört bir noktasına dağılmış 998 halk eğitimi merkeziyle de yetişkin olan vatandaşlarımızın istediği kursları, istedikleri noktada açıyoruz. Değişen dünya şartlarında var olmayı sağlayan bilgi ve yeterliliklerin gelişimini destekleyen tüm eğitim, öğretim ve öğrenme etkinliklerini içeren Hayat boyu öğrenme fırsatlarını vatandaşlarımıza sunuyoruz. Biliyoruz ki anne karnında başlayan öğrenme beşikten mezara kadar hayat boyu devam ediyor. Vatandaşlarımızın da bu faaliyetlerden yararlanmasını arzu ediyoruz." dedi. 

13-09-202213-09-202213-09-202213-09-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.