BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEDEF 200 BİN ÇOCUK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları spora teşvik etmek amacıyla ortaklaşa düzenlediği spor yenlikleri, Gürsu’da da başladı.
HEDEF 200 BİN ÇOCUK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları spora teşvik etmek amacıyla ortaklaşa düzenlediği spor yenlikleri, Gürsu’da da başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Gürsu Spor Salonu’nda yapılan şenliklerin açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, Gürsu Kaymakam Vekili Ziya Polat ve Gürsu’daki eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler katıldı.

Hedef 200 bin çocuk

Spor şenliklerinin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Harmancık, Nilüfer ve Osmangazi’de büyük ilgi gören şenlikleri Gürsu’da da başlatmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Bu sezon spor şenlikleriyle Bursa’nın tüm ilçelerinde 200 bin çocuğa ulaşmayı ve onları spora teşvik etmeyi, kötü alışkanlıklardan alıkoymayı hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz spor kenti Bursa. Geleceğimiz olan çocukların, zamanlarını iyi geçirmeleri ve lisanslı birer sporcu olmaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Her geçen gün tesis sayımızı ve bu tür organizasyonları artırıyoruz. Sizin en güzel şekilde yetişmeniz, kötü alışkanlıklardan korunmanız için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yatırımlar hız kesmiyor

Şenliğin açılış konuşmalarında söz alan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız ise, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılan çalışmaların sonucu olarak ilçede spor salonu ve sporcu sayısının her geçen gün arttığını ifade etti. Gürsu’da 26 farklı branşta 7 bin 800 sporcuyla hizmet verdiklerini, 11 farklı branşa özel yapılan 11 spor salonuyla mevcut rakamları daha da iyi seviyelere çekmek istediklerini belirten Yıldız, “Öncelikle ilçemizde çocukları sporla buluşturan bu organizasyon nedeniyle, sonra da geleceğimiz olan çocuklara verdiği değer nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de, okullarda okuyan çocukların sportif ve donanımlı yetişmeleri için her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Altepe’ye şükranlarını iletti. Büyükşehir Belediyesi’nin sadece okullara spor salonu yapıp burada şenlikler başlatmadığını, hemen hemen tüm öğrencileri spor malzemeleriyle donattığını, yaklaşık 50 bin çocuğa satranç takımı dağıttığını, başarılı her öğrenciye bisiklet hediye ettiğini, birbirinden özel katkılarla eğitimi eğlenceli ve sporla bütünleşebilen bir yapıya kavuşturduğunu söyleyen Bilici, “Sayın başkan, Allah sizden razı olsun. Türkiye ve Bursa, verdiğiniz hizmetleri ileride çok daha iyi anlayacak” şeklinde konuştu.

Coşku dolu renkli program

Gürsu Kaymakam Vekili Ziya Polat da, şenliklerin açılışında bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Şenliklerin açılışı öncesinde, Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi, Artvin yöresine ait gösteri sergiledi. 80. Yıl Gürsu Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden Büşra Sakacı, arkadaşları adına konuşma yaparak protokol üyelerini selamladı. Öğrenci sporcular tarafından imzalanan bir forma, günün anısına Başkan Altepe’ye takdim edildi. Şenlikte Büyükşehir Belediyespor Basketbol Karizma Şov Grubu da sahne alarak, birbirinden şık hareketlerle çocukları büyüledi. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda birincilik elde eden Sümeyye İloğlu, Gürsu Belediyespor Tekvando Takımı’yla birlikte hünerlerini sergiledi. Şenliklerde başarılı olan öğrencilere, madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Büyükşehir Belediye Bandosu, çaldığı birbirinden hareketli parçalarla tribünleri coşturdu. Başkan Altepe, konuşmasının öncesinde çocuklara ‘Yeşil-Beyaz, En Büyük Bursaspor’ şeklinde tezahürat yaptırdı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.