BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HÜSEYİN ÖZDİLEK´TEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Hayırsever İşadamı Hüseyin Özdilek tarafından Gemlik ilçesinde yaptırılan Özdilek Cevdet-Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi törenle açıldı. 
HÜSEYİN ÖZDİLEK´TEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Hayırsever İşadamı Hüseyin Özdilek tarafından Gemlik ilçesinde yaptırılan Özdilek Cevdet-Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi törenle açıldı. Açılış törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Mili Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Hayırsever İşadamı Hüseyin Özdilek’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Özdilek Cevdet- Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin açılış töreninde konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu: "Bugün açılışını yaptığımız okulun temelini 209 gün önce Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ile atmıştık. O gün temennimiz okulumuzun bu eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi idi. Allah razı olsun hayırlı damat hayırlı eş Hüseyin Özdilek Bey ne yaptı ne etti okulu 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirdi. Kendilerine tüm Gemlikliler adına çok teşekkür ediyorum. 44 Yıllık iş hayatına sığdırılan 8. Okul Gemlik’e nasip oldu. Temel attığımız gün Hüseyin Bey “inşallah 10.okulu da yaptırmak nasip olur” demişti. Ben inanıyorum ki 10 değil, siz bu hızla 20 okul daha yaptırırsınız. Çünkü açılışını yaptığımız okulumuz 209 güne sığdırılarak hizmete girdi.

Değerli dostlar Türkiye hedefleri olan bir ülke Sayın Cumhurbaşkanımız her konuşmasında hatırlatıyor 2023 hedeflerimiz var. 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Bizim hedeflerimiz olmak zorunda biz öyle bir milletiz. Bu toprakları bin yıldır vatan kılarken çok büyük mücadeleler verildi, çok şehitlerimiz oldu gazilerimiz oldu ama bakın 2026 Bursa´nın fethinin 700.yılı olacak. 700 yıl önce birileri Orta Asya´dan çıktı Söğüt´e geldi oradan Bursa´da 600 sene dünyaya hükmeden bir imparatorluk kurdular. Bizim o büyük medeniyetin varisleri olarak mutlaka büyük hedeflerimizin olması gerekir. Ancak hedeflere ulaşmak için çok çalışmalıyız ve mutlaka Türkiye´yi bu günden bir tık ileriye taşıyabilmek için eğitimimizi daha iyi bir noktaya taşımak zorundayız. Şükürler olsun milli bütçemizden en çok payı Milli Eğitim Bakanlığı alıyor. Devletimiz Eğitim Kurumlarının fiziki alt yapısını yenilemek, güçlendirmek, derslik sayısını arttırmak, ders teknolojilerini geliştirmek, öğrencilerimizin kullandığı materyalleri günün koşullarına göre yenilemek, teknolojiye çocuklarımızı adapte etmek için büyük çaba sarf ediyor. Devletin Milli Eğitime ayırdığı bütçe ne kadar büyük olursa olsun maalesef yetmiyor. O zaman Hüseyin Özdilek gibi hayırsever iş adamlarımız biz buradayız diyorlar. Ülkenin geleceği için biz de elimizi gövdemizi taşın altına koyuyoruz diyorlar ve Bursa´da bu güne kadar 350 Milyon Liralık Eğitim Kurumunu Hayırsever iş adamlarımız yaptılar ve Milli Eğitime bağışladılar."dedi.

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ

Eğitimdeki kaliteye dikkat çeken Vali Karaloğlu; 20 öğrencili sınıf mevcutlarını konuştuğumuz bu günlerde öğretmen, öğrenci, veli ve idareci iş birliği ile Bursa´da eğitimin kalitesini arttırmak durumundayız. Artık mazeretimiz kalmadı, binalarımız eski değil, sınıf mevcutlarımız 50-60 değil. Eğitimin kalitesini bu kente yakışır, bu kenti bize bırakan ecdada yakışır bir seviyeye çıkarmak durumundayız. Okulumuzun açılışının aslında çok anlamlı bir günün öncesine denk gelmesi de güzel oldu. Biliyorsunuz 11 Ekim, Dünya Kız Çocukları Günü olarak kutlanıyor. Bu okul, sevgili kızlarımıza 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü hediyesi olsun. Valiniz olarak benim ve bu okulu yaptıran değerli Özdilek Ailesinin sizlerden beklentisi, aileniz, ilçeniz, ülkeniz, milletiniz için okuyun ve hayırlı, vefalı bir vatandaş olun. Okuduğunuz Kur’an-ı Kerim´lerden Hüseyin Amcanızın geçmişlerine de hediyelerinizi gönderin. Bu duygularla okulumuzu rekor bir zamanda Gemlik’e hediye eden Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Özdilek’e, değerli Özdilek Ailesine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, isimleri bu okula verilen merhum ve merhume Cevdet-Aynur Allah’tan rahmet diliyorum. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun. "dedi.

 

Hayırsever İşadamı Hüseyin Özdilek ise; " Özdilek grubu olarak 8. okulumuzu yaptırmış bulunuyoruz. 1996 yılında doğduğum. Tokat´ın Erbaa kazasında Hüseyin Özdilek İlköğretim Okulunu, 1997 yılında Bursa Yıldırım´da Naz Özdilek İlköğretim Okulunu, 1997 yılında Emir Murat Turizm Lisesi ve Uygulama Oteli´ni Afyon´da, 1998 yılında Dürdane Özdilek İlköğretim Okulunu Kocaeli´de, Hüseyin Özdilek Anadolu Tekstil ve Meslek Lisesini 2005 yılında Nilüfer Bursa´da, Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesini 2010 yılında Kepez Antalya´da ve Güzide Özdilek Esenler Anadolu İmam Hatip Lisesini de 2014 yılında Esenler´de hizmete açarak Milli Eğitime bağışlamış bulunuyoruz. Bu da 8. okulumuz. Devlete Millete hayırlı uğurlu olsun."dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.